Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Płyta tygodnia - Chwila Nieuwagi - Anieli śpiewają


Wtorek, 23.01.2024

Płyta tygodnia - Chwila Nieuwagi - Anieli śpiewają
„Anieli śpiewają” to wyjątkowy zestaw piosenek, przygotowany z myślą o świętach, unikający jednak przesłodzonej zwykle aury świąt. Tematy muzyczne potraktowane bardzo twórczo, przetworzone przez wrażliwość artystów muzyków i zaaranżowane niebanalnie i współcześnie.

W naturalny sposób mieszają się tutaj pastorałki ludowe i tradycyjne kolędy z autorską twórczością zespołu Chwila Nieuwagi. To sprawia, że ten trzeci krążek w dyskografii nadaje się do słuchania nie tylko w okresie świąt ale jest kolejnym krokiem w rozwoju muzycznym zespołu. W wydaniu 2023 znalazł się bonus w postaci utworu „Budowaliśmy". To utwór pochodzący z symfonii miejskiej zatytułowanej: „Antoni – światło zagubionych”, która swoją premierę miała w 2023 roku w Bazylice św. Antoniego w Rybniku. Wykonanie live: Nocna Orkiestra Eksperymentalna (NOE), Chwila Nieuwagi, Martyna Czech (wokal).

Spis utworów:

1. Larmo (Kolędujemy, przyśpiewujemy) – trad.
2. Tryumfy – trad.
3. Dzisiaj w Betlejem – trad.
4. Bóg się rodzi – trad.
5. Gdy śliczna Panna – trad.
6. Cicha noc – trad.
7. Ballada o trzech królach – sł. Krzysztof Kamil Baczyński, muz. Piotr Kotas
8. Wszyscy słuchajcie – trad.
9. Hej pasterze nie dacie wiary – sł. i muz. Piotr Kotas
10. Anioł pasterzom mówił (Posuchejcie pastyrze) – sł. Marek Szołtysek, muz. trad.
11. Przystąpmy do szopy – trad.
12. Bóg wam zapłać – trad.
13. Půlnoční – z repertuaru Václava Neckářa
14. Budowaliśmy - sł. Andrzej Czech, muz. Piotr Kotas (bonus dodany do wydania 2023)

więcej o płycie tygodnia - www.radiojasnagora.pl/chwila-nieuwagi-anieli-spiewaja

Autor: RJG

Zobacz również

Jakie skarby kryje Stara Biblioteka na Jasnej Górze?

Jakie skarby kryje Stara Biblioteka na Jasnej Górze?

Sobota, 04.05.2024

W cyklu „Goście z wydawnictwa”, radiowym magazynie kulturalnym, w tym tygodniu na antenie Radia Jasna Góra proponujemy odcinek specjalny.

Autorka cyklu Agata Nalichowska zaprasza do odwiedzenia jednego z najciekawszych miejsc na Jasnej Górze – Starej Biblioteki Jasnogórskiej. Gościem audycji jest Przemysław Jaskurzyński z Jasnogórskiego Centrum Informacji.

Autor: DR

Trzeba stać w obronie naszej chrześcijańskiej tożsamości

Trzeba stać w obronie naszej chrześcijańskiej tożsamości

Piątek, 03.05.2024

Trzeba stać w obronie naszej chrześcijańskiej tożsamości, suwerenności naszego sumienia, naszego myślenia oraz wolności w wyznawaniu wiary, w obronie wartości płynących z Ewangelii i naszej chrześcijańskiej tradycji – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w homilii Mszy św. sprawowanej na Jasnogórskim Szczycie, 3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski.

Autor: o.AG

Rada Stała KEP o bieżących sprawach Kościoła w Polsce

Rada Stała KEP o bieżących sprawach Kościoła w Polsce

Piątek, 03.05.2024

Lekcje religii w szkołach, aktualny stan przygotowań do wdrożenia standardów ochrony małoletnich przed przemocą w placówkach kościelnych, ochrona życia ludzkiego oraz eskalacja działań wojennych za wschodnią granicą i w Ziemi Świętej były głównymi tematami spotkania Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi obradowali 2 maja, w wigilię uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, na Jasnej Górze.

Autor: o.AG

Rozważanie Apelowe abpa Tadeusza Wojdy

Rozważanie Apelowe abpa Tadeusza Wojdy

Piątek, 03.05.2024

Dzisiejszy świat i społeczeństwo potrzebują duszy, a jest nią chrześcijaństwo oparte na trwaniu w Jezusie Chrystusie – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w rozważaniu podczas Apelu Jasnogórskiego, w wigilię uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, którą obchodzimy 3 maja.

Autor: o.AG

Jasna Góra jednoczy Polaków w kraju i za granicą

Jasna Góra jednoczy Polaków w kraju i za granicą

Czwartek, 02.05.2024

Dziś Dzień Polonii i Polaków za Granicą. To święto około 20 milionów osób mieszkających poza granicami kraju i deklarujących polskie korzenie. Jest uroczyście obchodzone we wszystkich środowiskach polonijnych na świecie. Dzień Polonii i Polaków za Granicą został ustanowiony w 2002 roku uchwałą Senatu, w dowód uznania dla Polonii i Polaków za ich wielowiekowy dorobek i wkład w odzyskanie przez nasz kraj niepodległości.

Autor: DR

Msza święta w intencji Polonii

Msza święta w intencji Polonii

Czwartek, 02.05.2024

Życzę Wam żebyście nigdy nie stracili przekonania, że polskość jest wielkim darem Bożym, dzięki któremu zajaśniały w świecie dwa słowa solidarność i miłosierdzie. Dziękuję, że pośród świata jesteście świadkami wiary, promujecie polską kulturę i bronicie niezwykłego dziedzictwa św. Jana Pawła II - napisał z okazji przypadającego 2 maja Dnia Polonii i Polaków za Granicą bp Piotr Turzyński.

Autor: o.AG