Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Przez uszy do duszy

Przez uszy do duszy

„Przez uszy do duszy”, czyli jasnymi słowami o ciemnych mocach. To cotygodniowe spotkanie z egzorcystą o. Marcinem Ciechanowskim.

To audycja o Bożej miłości, o tym, jak czytane Słowo Boże nabiera mocy w ludzkim sercu. W audycji o. Marcin stara się także pomóc w zrozumieniu współczesnych manipulacji i zagrożeń duchowych w świetle Pisma Świętego, Tradycji oraz nauki. Pokazuje także alternatywę dla zagubionego człowieka na jego chrześcijańskiej drodze.

„Dawniej – pisał święty Augustyn – nakłaniano chrześcijan do wyrzeczenia się Chrystusa; dzisiaj uczy się ich zapierać się Chrystusa. Wówczas ich zmuszano, teraz ich się uczy; wówczas stosowano przemoc, dzisiaj stosuje się podstępy; wówczas wściekle warczano na nieprzyjaciela, dzisiaj przy całej przymilnej i zalotnej potulności stara się nie zwracać na Niego uwagi. Wiadomo, jak próbowano przemocą zmusić chrześcijan do wyrzeczenia się Chrystusa; próbowano przeciągać ich na swoją stronę, by się Go zaparli; lecz oni wyznawali Chrystusa i zostali przezeń ukoronowani. Dzisiaj uczy się ich podstępem wyrzekać się Chrystusa, a czyni się to tak by nie stwarzać pozoru, że się ich oddala od Chrystusa”.

Archiwum audycji dostepne są na platformie SoundCloud Radia Jasna Góra:

Archiwalne audycje Przez uszy do duszy w roku 2020

- Archiwalne audycje Przez uszy do duszy w roku 2021-23

Metryka audycji:

Archiwalne odcinki: