Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo
Płyta „Przez Serce do Serca”
Data
2020-03-19
Tytuł:
Płyta „Przez Serce do Serca”
Organizator:
Wydawnictwo Salwator
Informacje:

Płyta „Przez Serce do Serca” powstała w kolejną rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej oraz w 100 rocznicę kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque .
Jest to płyta z modlitwami skierowanymi do Boga przez pośrednictwo Najświętszej Maryi Panny. Zawiera pieśni-modlitwy: „Ukryj mnie, Matko”, „Jesteś moim uciszeniem”, „Niepokalana”, „Litania pokory”, „Całe moje pragnienie”. Na płycie znajduje się również Litania do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, której melodii metropolita warmiński zezwolił używać w sprawowanym kulcie Bożym (Olsztyn, 16 października 2018 r.). Dodatkowo w albumie znajdują się kanony – śpiewane modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w większości oparte na tekstach św. Małgorzaty Marii Alacoque, przez którą Chrystus przekazał światu orędzie o Swoim Boskim Sercu.
Autor - Michał Niemiec to krakowski katecheta, organista i muzykoterapeuta. W 2016 roku wydał płytę z muzyką ewangelizacyjną: "Kerygmat Miłosiernego, czyli.. daj się pokochać!". W 2017 roku wydawnictwo Salwator wydało jego książkę wraz z płytą: „Gorzkie żale. Tekst, muzyka i emocje”, a w 2018 roku album „Nieziemscy”.
Więcej informacji na stronie autora: