Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo
Livio Fanzaga, Los dusz w czasach wielkiego ucisku
Data
2023-02-14
Tytuł:
Livio Fanzaga, Los dusz w czasach wielkiego ucisku
Organizator:
Wydawnictwo Esprit
Adres www:
Informacje:

"Los dusz w czasach wielkiego ucisku" to wyjątkowy zbiór listów-rozważań ojca Livio Fanzagi, w których autor przeprowadza nas przez najważniejsze prawdy wiary. W obliczu gwałtownych zmian społecznych i obyczajowych, w erze lęku, niepokoju i zniechęcenia, w czasach, gdy wielu odrzuca wiarę, myśli zawarte w  tej książce mogą pomóc nam na nowo odkryć piękno i i bogactwo wiary, w której zostaliśmy wychowani.  
 
Opierając się na słowach Matki Bożej z Medjugorje, autor odkrywa przed nami przesłanie dziesięciu tajemnic oraz to czym są znaki „wielkiej Udręki" i „wielkiej Decyzji" – Najświętsza Dziewica w swojej mądrości i dobroci ostrzegła, że nastanie czas próby, a my nie będziemy silni i rozpanoszy się grzech. W tym wszystkim, ojciec Livio wskazuje na Maryję, Królową Pokoju jako na filar, na którym może oprzeć się Kościół i każdy wierzący, który utracił nadzieję i zagubił się na drodze i szuka drogi powrotu. 

Listy pisane przez autora są wskazówkami, przestrogą na dzisiejsze czasy. Pomagają skierować nasze myśli ku kochającemu Ojcu i zadać sobie kilka ważnych pytań: 

 
Czy traktujemy nasze życie jako dar? Czy potrafimy właściwie z niego korzystać? 
Dlaczego świat odrzucił Boga? 
Czy panujemy nad swoim życiem? Czy rzeczywiście mamy nad nim kontrolę? 
Czy jesteśmy szczęśliwi naginając prawdę dla swoich korzyści, wygody? Czy to tylko złudzenie? 
Czy rzeczywiście potrzebujemy Boga, żeby być szczęśliwymi ludźmi?