Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Modlitwa o powołania

P.      Módlmy się o nowe powołania brackie i kapłańskie, szczególnie do paulińskiego Zakonu, a także za wszystkich Ojców i Braci Paulinów.

S.      W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

          Podanie tajemnicy Różańca św.

          Ojcze nasz? Zdrowaś Maryjo 10 x, Chwała Ojcu?, O mój Jezu?

P.      Pod Twoją obronę?

S.      uciekamy się, święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać, Panno chwalebna i błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z Synem swoim nas pojednaj, Synowi swojemu nas polecaj, swojemu Synowi nas oddawaj. Amen

P.      Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo,?                                      (modlitwa św. Bernarda)

S.      że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony, do Ciebie, o Panno nad pannami i Matko, biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj.

P.      Módlmy się.

Wszechmogący Boże błagamy Cię przez miłość bł. Euzebiusza do Krzyża Chrystusowego i synowską cześć do Bożej Rodzicielki obdarz zakon pauliński darem nowych świętych powołań brackich i kapłańskich. Umocnij miłością, wiarą i odwagą tych, którzy rozeznają w swych sercach głos Twego wezwania, błogosław i chroń braci postulantów, nowicjuszy i kleryków. Przez Chrystusa Pana naszego.

S.      Amen.