Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo
Na Nieboskłonie - płyta zespołu Impast
Data
2022-09-06
Tytuł:
Na Nieboskłonie - płyta zespołu Impast
Organizator:
Zespół Impast
Informacje:

Płyta na Nieboskłonie jest pierwszą płytą zespołu Impast, po maxi singlu Impast, wydanym w 2016 roku (zespół powstał w listopadzie 2015 roku). Jesienią 2022 roku będzie obchodzić siedem lat istnienia.

W 2017 roku zespół otrzymał błogosławieństwo Papieża Franciszka, wówczas dał poznać się przede wszystkim z licznych koncertów wpisanych w dwa projekty: Zanurzam dłonie w Miłosierdzie oraz Sacrum – tryptyk: wiara, nadzieja, miłość. W chwili obecnej zespół ma na swoim koncie zagranych ponad osiemdziesiąt koncertów.

Na płytę składa się szesnaście utworów z okresu pierwszej działalności zespołu 2015 – 2019. To autorskie utwory (słowa i muzyka Aleksandra Kowalska) z gatunku poezji śpiewanej, zarówno w nowych jak i dobrze znanych – pierwszych aranżacjach.

Należy podkreślić, że obok muzyków zespołu Impast – na płycie usłyszymy innych zaproszonych muzyków: Wojciech Gorzelak (perkusja), Jakub Będkowski (fortepian), Sebastian Kos Kostrzewa (gitara akustyczna) oraz chórki: Marta Madejska, Julia Mazur (soprany), Katarzyna Słowińska (alt), Dariusz Madejski (tenor), Dawid Serwa  (bas) pod kierunkiem Dariusza Madejskiego

Płyta powstała pod honorowym patronatem Arcybiskupa Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego.