Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo
Książka „30 scen z życia Maryi”
Data
2020-03-18
Tytuł:
Książka „30 scen z życia Maryi”
Organizator:
Portal Stacja 7
Adres www:
Informacje:

„30 scen z życia Maryi”  - książka Anety Liberackiej to propozycja dla osób poszukujących sposobu na ożywienie i pogłębienie modlitwy osobistej.

Książka ma charakter modlitewnika, zaprasza do zaprzyjaźnienia się z Maryją podczas trzydziestodniowej duchowej wędrówki. Zawiera rozważania inspirujące do spojrzenia na własne życie poprzez pryzmat życia Matki Bożej oraz do dostrzeżenia podobieństw między sytuacjami i przeżyciami w życiu naszym i Jej. Pozwala odkryć Maryję na nowo, nie jako niedosiężny wzór, ale jako bliską osobę - kobietę, matkę i troskliwą przyjaciółkę.

Ważną częścią publikacji są poruszające, intymne świadectwa, będące zapisem prawdziwych historii. Każde z nich zakończone jest krótką, z serca płynącą modlitwą. Dodatkowo w książce zamieszczono teksty modlitw zawierzenia, odnoszące się do kultu Maryi w Jej polskich sanktuariach na Jasnej Górze, w Licheniu, w Gietrzwałdzie, na Wiktorówkach, w Janowie Lubelskim, w Szczyrku, Krasnobrodzie, Świętej Lipce, Kalwarii Zebrzydowskiej, Matemblewie i w Koziebrodach.

„30 scen z życia Maryi” jest książką skierowaną głównie do kobiet, ale zawiera także męski akcent w postaci wątku poświęconego „Mężczyznom Maryi z Jasnej Góry”.