Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Pielgrzymowanie Rodziny Szkół Jana Pawła II


Czwartek, 12.10.2023

Pielgrzymowanie Rodziny Szkół Jana Pawła II
Kilka tysięcy młodych ludzi zgromadziła dziś na Jasnej Górze 23. już Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. Na antenie Radia Jasna Góra towarzyszyliśmy temu spotkaniu - transmitowaliśmy Mszę św. pielgrzymkową, rozmawialiśmy z małymi uczestnikami jasnogórskiego spotkania, a także gościliśmy w radiowym studio bpa Marka Solarczyka, duszpasterza Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Rozmowa z ks. biskupem Markiem Solarczykiem stała się okazją do przypomnienia kilku październikowych wydarzeń, kojarzonych ze św. Janem Pawłem II - obok pielgrzymki szkół Jego imienia, także 45. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i inauguracji Jego pontyfikatu czy przypadający w najbliższą niedzielę 23. Dzień Papieski.

„Postać św. Jana Pawła II niesie w sobie przeogromne bogactwo treści szczególnie dla tych, którzy mieli to szczęście, łaskę, że żyli w czasach, kiedy On żył” – mówił bp Solarczyk. „To były spotkania, po których człowiek w naturalny sposób chciał zgłębić Jego nauczanie, chciał coś w sobie zmieniać, chciał być bliżej Boga” – dodał o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra, współprowadzący rozmowę obok Marcina Bernasia.

Wśród młodych pielgrzymów ze szkół papieskich była z mikrofonem s. Kamila Nowicka. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II nr 21 w Nowym Sączu opowiadały naszej dziennikarce, czego dowiedziały się o papieżu: ‘był święty’, ‘lubił grać w piłkę’, ‘był przyjacielem wszystkich dzieci’, ‘chodził po górach’, ‘pomagał ludziom’, ‘był bardzo miły’:

Więcej informacji i zdjęć z 23. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II - na stronie
Biura Prasowego @Jasna Góra News
.

Autor: DR

Zobacz również

Jubileusz 40-lecia dwumiesięcznika „Jasna Góra”

Jubileusz 40-lecia dwumiesięcznika „Jasna Góra”

Sobota, 02.12.2023

Dwumiesięcznik „Jasna Góra” świętuje 40-lecie istnienia. Towarzyszymy temu pięknemu jubileuszowi na falach naszej rozgłośni. Dziś transmitowaliśmy rozpoczęcie drugiego dnia jubileuszowego spotkania, a także konferencję o. Wojciecha Deca, przeora wspólnoty paulinów w Łodzi, na temat: „Duchowość jasnogórska”. Natomiast w wieczornym programie, od godz. 22:00, zaplanowaliśmy retransmisję panelu „Prasa papierowa – dzisiejsze wyzwania i perspektywy na przyszłość”, poprowadzonego przez o. dr. Grzegorza Prusa, redaktora naczelnego pisma, z udziałem m.in. ks. dr. Jarosława Grabowskiego, redaktora naczelnego Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Tuż przed rozpoczęciem uroczystości jubileuszowych z o. Grzegorzem Prusem rozmawiała na naszej antenie Agata Nalichowska.

Autor: DR

Czym jest powołanie i jak je rozeznać? - nowe filmy i podcasty

Czym jest powołanie i jak je rozeznać? - nowe filmy i podcasty

Piątek, 01.12.2023

W sieci ukazał się najnowszy, 13. już filmik z serii „Po bratersku - o powołaniu”. Cykl video-rozmów prowadzą: o. Tomasz Mordziałek, referent ds. powołań w Zakonie Paulinów oraz o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra. W wersji audio rozmowy są emitowane także w czwartki o godz. 17:15 na antenie Radia Jasna Góra (powtórki w poniedziałki o 4:00), są też dostępne w podcastach na radiowej stronie internetowej.

Cykl audycji o rozeznawaniu życiowego to próba odpowiedzi na pytania wielu młodych ludzi - czy życie zakonne jest trudne? czy małżeństwo jest dla mnie? czym jest powołanie i jak je rozeznać? jak być pewnym do czego mnie Bóg powołuje?

https://www.facebook.com/PowolaniaPaulini

https://www.facebook.com/radiojasnagora

Autor: DR

Chcemy modlić się i nabierać mocy - spotkanie Papieskiej Unii Misyjnej

Chcemy modlić się i nabierać mocy - spotkanie Papieskiej Unii Misyjnej

Czwartek, 30.11.2023

Sesja misjologiczna i czuwanie modlitewne Papieskiej Unii Misyjnej odbędą się na Jasnej Górze w sobotnie popołudnie i w nocy z 2. na 3. grudnia. Gościem naszej anteny w „Rozmowie poranka” ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.

Autor: DR

„Dobrze jest dbać o relacje” - zaproszenie na „Remont małżeński”

„Dobrze jest dbać o relacje” - zaproszenie na „Remont małżeński”

Wtorek, 28.11.2023

Kolejny raz częstochowska Wspólnota Rodzin Emaus zaprasza na rekolekcje dla dwojga „Remont małżeński”. O tym wydarzeniu opowiadali na antenie Radia Jasna Góra Jolanta Malinowska i Jakub Kupczyk ze Wspólnoty. Jak tłumaczyli w rozmowie z Marcinem Bernasiem, to trzydniowe rekolekcje połączone z czasem pracy nad relacją małżeńską. Radio Jasna Góra od kilku lat ma patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Autor: DR

Rodzina - miejsce pięknego wzrastania

Rodzina - miejsce pięknego wzrastania

Poniedziałek, 27.11.2023

Na antenie Radia Jasna Góra stale obecna jest tematyka rodzinna – do słuchania audycji i rozmów o rodzinie, w różnych aspektach jej życia i funkcjonowania, chcemy Państwa zachęcić. Bohaterami jednej z rozmów, która wybrzmi w „Panoramie reporterskiego dnia”, będą spotkani dziś na Jasnej Górze państwo Anna i Łukasz Ziółkowcy z miejscowości Glinianka k. Warszawy. „Cieszymy się tymi skarbami, dziękujemy Matce Bożej za małżeństwo i rodzinę - mówili w rozmowie z Bartłomiejem Zugiem - W miejscu, gdzie żyjemy, jest dużo wielodzietnych rodzin, nie czujemy się wyjątkowi”.

„Najpiękniejszym miejscem, w którym możemy wzrastać, w którym uczymy się ról społecznych, uczymy się człowieczeństwa, jest rodzina - podkreślał o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra, podczas rozmowy w radiowym studiu z przedstawicielkami Związku Dużych Rodzin 3+. W „Rozmowie poranka” pojawił się temat działalności poradni rodzinnych, działających przy parafi

Autor: DR

Jasna Góra włącza się w akcję „Red Week”

Jasna Góra włącza się w akcję „Red Week”

Sobota, 25.11.2023

Jasna Góra włącza się dziś w akcję Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie „Red Week”. Aby zamanifestować solidarność z prześladowanymi chrześcijanami, wieża jasnogórska zostanie podświetlona na czerwono. Gościem naszej anteny w „Rozmowie poranka” był ks. dr Andrzej Paś, dyrektor regionalnego biura PKWP we Wrocławiu.

„Kampania ma na celu przede wszystkim zjednoczyć wszystkich chrześcijan na całym świecie” – podkreślał ks. Paś w rozmowie z Marcinem Bernasiem.

Autor: DR