Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » XXVIII Pielgrzymka ZHP na Jasną Górę


Czwartek, 25.05.2023

XXVIII Pielgrzymka ZHP na Jasną Górę
XXVIII Pielgrzymka ZHP na Jasną Górę
„Chcę iść za Tobą”
Częstochowa, 26-28 maja 2023 r.

XXVIII Pielgrzymka Związku Harcerstwa Polskiego na Jasną Górę odbędzie się w dniach 26-28 maja 2023 r. Pod hasłem „Chcę iść za Tobą", wydarzenie przyciągnie 300 osób z różnych regionów Polski. Radio Jasna Góra objęło patronat nad pielgrzymką.


W tegorocznym spotkaniu szczególnie upamiętniany będzie błogosławiony ksiądz podharcmistrz Stefan Wincenty Frelichowski, w 20. rocznicę ustanowienia Jego patronatu nad polskimi harcerzami. „Druh Wicek” zyskał wyjątkowe miejsce w sercach harcerek i harcerzy dzięki wcielonym w życie zasadom harcerskiego wychowania - braterstwa, służby i pracy nad sobą. Jego postać i duchowe dziedzictwo będą głównym tematem podczas wielu spotkań, dyskusji i warsztatów w czasie trwania pielgrzymki.


Komenda Hufca ZHP Częstochowa, będąca organizatorem wydarzenia, przygotowała bogaty program, obejmujący zarówno elementy religijne, jak i harcerskie. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w mszach świętych, modlitwach, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz warsztatach poświęconych różnym aspektom harcerstwa. Od strony organizacyjnej wydarzenie zabezpiecza ponad 30 osobowy sztab organizacyjny wraz ze specjalnie powołaną komendą pielgrzymki.


Podczas pielgrzymki harcerze będą mieć również możliwość odwiedzenia sanktuarium na Jasnej Górze, które jest jednym z najważniejszych miejsc kultu religijnego w Polsce. Będzie to czas refleksji, modlitwy i budowania więzi harcerskich. Mszę Świętą dla harcerzy odprawi Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo. Obecny będzie również Naczelny Kapelan ZHP ks. hm. Wojciech Jurkowski SAC oraz Kapelan Hufca Częstochowa o. Jan Poteralski OSPPE.


XXVIII Pielgrzymka ZHP na Jasną Górę stanowi znaczące wydarzenie dla polskiego harcerstwa, które umożliwia spotkanie harcerzy z różnych stron kraju w duchu wspólnoty, braterstwa i wzajemnego wsparcia. To również okazja do uhonorowania postaci błogosławionego księdza podharcmistrza Stefana Wincentego Frelichowskiego i kontynuacji jego inspirującego dziedzictwa. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie wydarzenia www.pielgrzymka.zhp.pl, a bieżąca relacja będzie publikowana na stronie pielgrzymki na Facebooku.


Autor: o.AG

Zobacz również

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

Poniedziałek, 05.06.2023

Muzyka towarzyszyła mi od dzieciństwa, moi rodzice poznali się dzięki muzyce i byłem wychowywany w atmosferze przesiąkniętej muzyką dobrego, polskiego rocka. Jako młody człowiek chodziłem do szkoły muzycznej, grałem na fortepianie i oprócz tego na gitarze.

Autor: PG

Różaniec jak lina asekuracyjna

Różaniec jak lina asekuracyjna

Sobota, 03.06.2023

Różaniec? Jest dla mnie drogą, która prowadzi mnie przez życie.... jest drogowskazem... jest przytuleniem się do Boga i Matki Bożej... - takie świadectwa składali dziś na naszej antenie uczestnicy 10-tysięcznej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę.

Rozmowy z pielgrzymami wybrzmią jeszcze dziś na antenie Radia Jasna Góra w wieczornej „Panoramie reporterskiego dnia” o 22:00. Zapraszamy też do posłuchania naszej cyklicznej audycji „Różaniec z Domu Matki” w każdą sobotę o 10:10, także na naszej stronie internetowej i w podcastach.

Autor: DR

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

Piątek, 02.06.2023

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! To wezwanie kieruje do chrześcijan św. Paweł, a my chcemy uczynić je myślą przewodnią V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców. Zapraszam Was 18 czerwca 2023 r. na Jasną Górę do wspólnej obecności wraz z Maryją przed Panem.

Autor: o.AG

Niedziela u Mamy

Niedziela u Mamy

Piątek, 02.06.2023

Zapraszamy 4 czerwca br. na Jasną Górę na wyjątkowe spotkanie adresowane do wszystkich czytelników prasy katolickiej dla dzieci.

Autor: o.AG

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

Piątek, 02.06.2023

3 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Będzie to już XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Radio Jasna Góra objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Autor: RJG

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Piątek, 02.06.2023

33. Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych odbędą się na Jasnej Górze w dniach 3-4 czerwca. O tym wydarzeniu mówimy dziś w „Panoramie reporterskiego dnia” – emisja od 14:15 i 22:00.

Autor: DR