Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Jednego Serca Jednego Ducha - Koncert 2022


Poniedziałek, 22.05.2023

Jednego Serca Jednego Ducha - Koncert 2022

Płyta z koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha” nagrana w 2022 roku, w którym to odbył się jubileuszowy XX już koncert organizowany w Rzeszowie w dniu święta Bożego Ciała.


Pierwszy koncert "Jednego Serca Jednego Ducha" zorganizowano w 2003 roku.
Wydarzenie wpisało się w historię Rzeszowa, a wielu jego mieszkańców nie wyobraża sobie uroczystości Bożego Ciała bez tego wieczornego spotkania w Parku Sybiraków.


Pomysłodawcą tej już wieloletniej inicjatywy jest perkusista Skaldów - Jan Budziaszek, który jego pierwszą edycję nazwał „koncertem swojego życia”.
Wydarzenie, niezależnie od pogody, łączy ludzi i kraje. W 2019 roku uczestniczyła w nim rekordowa liczba - ponad sześćdziesięciu tysięcy osób.


Koncert ma też swoją widownię na świecie, bo spotkanie w Parku Sybiraków od 2011 roku jest transmitowane za pomocą platform internetowych.
Przybywa też artystów, którzy poprzez śpiew, taniec oraz zabawę chcą wspólnie wielbić Boga.


Przyjeżdżają tu niemal z całego świat i koncertują bez żadnych honorariów. Za kierownictwo muzyczne niezmiennie odpowiada Marcin Pospieszalski.


Spis utworów:


Baruch Ata Adonai (Psalm 13)


Boże zmiłuj się nad nami


Celebrate Jesus


Chwała niech będzie Jezusowi


Dziękuje Bogu dziś, Oto jest dzień


Gdzie miłość wzajemna


Ja wiem, w kogo ja wierze


Jesus bleibet meine Freude


Matko Najświętsza


Na cały głos, ze wszystkich sił


Nad wodami Babilonu


Niech oblicze Twe


Niech Twój Święty Duch


Niechaj z nami bedzie Pan, Hall


Pamiętaj, pamiętaj


Pasja miłości


Święty Boże


WiązankaReportaż z Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha w 2022 roku.
Realizacja filmowa: Grzegorz Juziak


Autor: PG

Zobacz również

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

Poniedziałek, 05.06.2023

Muzyka towarzyszyła mi od dzieciństwa, moi rodzice poznali się dzięki muzyce i byłem wychowywany w atmosferze przesiąkniętej muzyką dobrego, polskiego rocka. Jako młody człowiek chodziłem do szkoły muzycznej, grałem na fortepianie i oprócz tego na gitarze.

Autor: PG

Różaniec jak lina asekuracyjna

Różaniec jak lina asekuracyjna

Sobota, 03.06.2023

Różaniec? Jest dla mnie drogą, która prowadzi mnie przez życie.... jest drogowskazem... jest przytuleniem się do Boga i Matki Bożej... - takie świadectwa składali dziś na naszej antenie uczestnicy 10-tysięcznej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę.

Rozmowy z pielgrzymami wybrzmią jeszcze dziś na antenie Radia Jasna Góra w wieczornej „Panoramie reporterskiego dnia” o 22:00. Zapraszamy też do posłuchania naszej cyklicznej audycji „Różaniec z Domu Matki” w każdą sobotę o 10:10, także na naszej stronie internetowej i w podcastach.

Autor: DR

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

Piątek, 02.06.2023

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! To wezwanie kieruje do chrześcijan św. Paweł, a my chcemy uczynić je myślą przewodnią V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców. Zapraszam Was 18 czerwca 2023 r. na Jasną Górę do wspólnej obecności wraz z Maryją przed Panem.

Autor: o.AG

Niedziela u Mamy

Niedziela u Mamy

Piątek, 02.06.2023

Zapraszamy 4 czerwca br. na Jasną Górę na wyjątkowe spotkanie adresowane do wszystkich czytelników prasy katolickiej dla dzieci.

Autor: o.AG

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

Piątek, 02.06.2023

3 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Będzie to już XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Radio Jasna Góra objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Autor: RJG

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Piątek, 02.06.2023

33. Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych odbędą się na Jasnej Górze w dniach 3-4 czerwca. O tym wydarzeniu mówimy dziś w „Panoramie reporterskiego dnia” – emisja od 14:15 i 22:00.

Autor: DR