Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Jednego Serca Jednego Ducha - Koncert 2022


Poniedziałek, 22.05.2023

Jednego Serca Jednego Ducha - Koncert 2022

Płyta z koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha” nagrana w 2022 roku, w którym to odbył się jubileuszowy XX już koncert organizowany w Rzeszowie w dniu święta Bożego Ciała.


Pierwszy koncert "Jednego Serca Jednego Ducha" zorganizowano w 2003 roku.
Wydarzenie wpisało się w historię Rzeszowa, a wielu jego mieszkańców nie wyobraża sobie uroczystości Bożego Ciała bez tego wieczornego spotkania w Parku Sybiraków.


Pomysłodawcą tej już wieloletniej inicjatywy jest perkusista Skaldów - Jan Budziaszek, który jego pierwszą edycję nazwał „koncertem swojego życia”.
Wydarzenie, niezależnie od pogody, łączy ludzi i kraje. W 2019 roku uczestniczyła w nim rekordowa liczba - ponad sześćdziesięciu tysięcy osób.


Koncert ma też swoją widownię na świecie, bo spotkanie w Parku Sybiraków od 2011 roku jest transmitowane za pomocą platform internetowych.
Przybywa też artystów, którzy poprzez śpiew, taniec oraz zabawę chcą wspólnie wielbić Boga.


Przyjeżdżają tu niemal z całego świat i koncertują bez żadnych honorariów. Za kierownictwo muzyczne niezmiennie odpowiada Marcin Pospieszalski.


Spis utworów:


Baruch Ata Adonai (Psalm 13)


Boże zmiłuj się nad nami


Celebrate Jesus


Chwała niech będzie Jezusowi


Dziękuje Bogu dziś, Oto jest dzień


Gdzie miłość wzajemna


Ja wiem, w kogo ja wierze


Jesus bleibet meine Freude


Matko Najświętsza


Na cały głos, ze wszystkich sił


Nad wodami Babilonu


Niech oblicze Twe


Niech Twój Święty Duch


Niechaj z nami bedzie Pan, Hall


Pamiętaj, pamiętaj


Pasja miłości


Święty Boże


WiązankaReportaż z Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha w 2022 roku.
Realizacja filmowa: Grzegorz Juziak


Autor: PG

Zobacz również

Masz wiadomość – jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich w Zakonie Paulinów

Masz wiadomość – jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich w Zakonie Paulinów

Wtorek, 18.06.2024

Australia, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Stany Zjednoczone i Polska – w tych krajach posługuje jedenastu paulinów świętujących 18 czerwca jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich. Wśród nich są m.in. o. Arnold Chrapkowski, przełożony generalny Zakonu i o. Marian Waligóra, dyrektor Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

Autor: AN/BPJG

Promujemy dobro – patronat medialny Radia Jasna Góra

Promujemy dobro – patronat medialny Radia Jasna Góra

Poniedziałek, 17.06.2024

Podoba Ci się nasze logo? Chcesz je zobaczyć na plakacie swojego wydarzenia? Poproś o patronat. Radio Jasna Góra wspiera medialnie różnorodne inicjatywy związane z częstochowskim Sanktuarium, wpisujące się w misję Kościoła i promujące dobre wartości.

Autor: AN

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” - Pielgrzymka Akcji Katolickiej

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” - Pielgrzymka Akcji Katolickiej

Piątek, 14.06.2024

28. Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej trwa na Jasnej Górze w dniach 14-15 czerwca. Temu właśnie spotkaniu użyczamy sobotni czas antenowy. O godz. 12:00 z jasnogórskiego Szczytu będziemy transmitować centralny punkt pielgrzymki, czyli uroczystą Eucharystię, której przewodniczyć ma bp Ignacy Dec, biskup senior diecezji świdnickiej.

Wcześniej, bo tuż po godz. 9:00, zapraszamy do wysłuchania „Rozmowy dnia” – gościem o. Andrzeja Grada, dyrektora Radia Jasna Góra, będzie Andrzej Kamiński, nowy prezes Akcji Katolickiej w Polsce. Został nim mianowany 13 marca tego roku decyzją Konferencji Episkopatu Polski na 4-letnią kadencję.

Autor: DR

Nowo wyświęceni kapłani pielgrzymują na Jasną Górę

Nowo wyświęceni kapłani pielgrzymują na Jasną Górę

Czwartek, 13.06.2024

Trwa pielgrzymowanie tegorocznych neoprezbiterów, czyli nowo wyświęconych kapłanów, na Jasną Górę. To już tradycja, że od połowy maja przez cały niemal czerwiec młodzi księża z diecezji, a także zakonów przyjeżdżają do Maryi zawierzając Jej, już na początku, swoje kapłańskie życie. Z jasnogórskimi reporterami dzielą się swoimi przeżyciami, opowiadają o powołaniu i drodze do kapłaństwa, o ludziach, którzy im na tych ścieżkach towarzyszyli, opowiadają też o miejscu, jakie Maryja zajmuje w ich życiu.

W wieczornej i nocnej Panoramie reporterskiego dnia wybrzmią dziś rozmowy z młodymi kapłanami z arch. łódzkiej i diec. płockiej, natomiast na naszym radiowym Sound Cloud można odnaleźć więcej zapisów rozmów z tegorocznymi neoprezbiterami.

Autor: DR

Dziękowali za 25 lat kapłaństwa

Dziękowali za 25 lat kapłaństwa

Środa, 12.06.2024

Na antenie Radia Jasna Góra towarzyszyliśmy ojcom paulinom, świętującym dziś 25-lecie kapłaństwa. Transmitowaliśmy jubileuszową, dziękczynną Mszę św. z Kaplicy Matki Bożej, a rozmowy z jubilatami wybrzmiały w rozmowie dnia i w bloku rozmów reporterskich.

Wśród paulinów, srebrnych jubilatów jest o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry - o swoim kapłaństwie opowiedział w rozmowie z Mirosławą Szymusik z Biura Prasowego Jasna Góra News.

Autor: DR

Ona czeka na świadectwo wiary - trwa peregrynacja Obrazu Nawiedzenia

Ona czeka na świadectwo wiary - trwa peregrynacja Obrazu Nawiedzenia

Wtorek, 11.06.2024

Trwa 67. dzień nawiedzenia Matki Bożej w arch. częstochowskiej w znaku Jasnogórskiej Ikony. W tym kontekście gościem Radia Jasna Góra była Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska i pomysłodawczyni peregrynacji kopii Cudownego Obrazu po świecie „Od Oceanu do Oceanu”.

„Mnie niesłychanie cieszy, że Ona teraz wróciła do macierzy, czyli wróciła do Częstochowy, jeździ po archidiecezji” – mówiła Ewa Kowalewska. Opowiedziała też o idei i przebiegu peregrynacji przez świat „Od oceanu do oceanu”.

Autor: DR