Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Muzyczne Dary

Muzyczne Dary

Z początkiem roku 2001 Dariusz Ciszewski i Janusz Yanina Iwański zawiązali "Muzyczne DarY", których celem było i jest tworzenie szerokiego forum prezentacji muzyki chrześcijańskiej. Główną inspiracją dla jego powstania był fakt, że ta muzyka w większości mediów nie jest mile widziana, mówiąc najoględniej (a mówiąc wprost jest nie dopuszczana na antenę). Zrodził się pomysł nadawania Listy Przebojów jako najlepszej formy lansowania takiej twórczości.

Lista Przebojów "MD" to jest przede wszystkim pomysł na promocję Dobra. Dobra, które jest zawarte w muzyce. Stąd też nazwa naszego projektu "Muzyczne DarY". Życie jest darem a muzyka jego wyrazem.

Wielu muzyków zdaje sobie sprawę, że ich twórczość to silny instrument głoszenia Dobrej Nowiny. Aby tak było rzeczywiście, musi zaistnieć jeden konkretny adres, gdzie muzycy ci znajdą możliwość podzielenia się dobrem swojej twórczości. Muzyka ludzi nawróconych do Jezusa stała się zjawiskiem. Natomiast, aby była istotną częścią kultury powszechnej, musi być wspierana. W dobie opanowywania kultury przez media propagujące konsumpcyjny styl życia nie możemy pozostawać bierni. Twórcy i artyści powinni w końcu mieć dla siebie miejsce gdzie zawsze mogą liczyć na to że zostaną potraktowani dobrze czyli poważnie, a wówczas ich twórcze wysiłki nie pójdą na marne.

Lista Przebojów "Muzyczne DarY" pragnie zatem zaprosić gorąco do jej współnadawania. Moglibyśmy rozwinąć nić rozgłośni emitujących wspólną Listę i wspólnie na nią głosować. Tym samym rozszerzałaby się tak bardzo oczekiwana, duża scena promująca artystów dotychczas niezauważanych, a bardzo profesjonalnych przecież.

Lista oraz Suplement do niej. Stanowi on-nomen omen-uzupełnienie (nie sposób zagrać całych dwudziestu utworów w godzinę - w suplemencie grane są w całości). Prezentowani są także w Suplemencie "wschodzący" artyści, stamtąd trafiają do czołowej "dwudziestki".

 

Autorzy: Dariusz Ciszewski & Janusz „Yanina” Iwański
Czas trwania Listy Przebojów: 60 min.
Czas trwania Suplementu: 60 min.

Metryka audycji: