Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Z Bratem Albertem do Fundatorki i Opiekunki


Niedziela, 07.03.2021

Z Bratem Albertem do Fundatorki i Opiekunki
Z dziękczynieniem za każde uratowane życie w roku 40. rocznicy powstania organizacji na Jasną Górę przyjechali przedstawiciele Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Wielki Post to czas, kiedy tradycyjnie stawali na modlitwie w Sanktuarium w ramach dorocznych rekolekcji. Z powodu pandemii i obostrzeń sanitarnych w tym roku duża część wspólnoty łączy się z Matką Bożą w sposób duchowy i dzięki mediom.

Ks. Stanisław Słowik, krajowy kapelan Towarzystwa powiedział, że jest ono najstarszą tego typu organizacją w kraju, a cała działalność powierzona jest Matce Bożej.

Anna Wójcik, prezes zarządu koła dębickiego Towarzystwa przyznała, że ze względu na sytuację w kraju tegoroczne świętowanie jubileuszu jest skromniejsze.

Najważniejszą intencją modlitwy na Jasnej Górze była prośba za podopiecznych – bezdomnych - o łaski potrzebne im w codziennym życiu, szczególnie w czasie pandemii.

Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta, jako niezależna, katolicka organizacja dobroczynna w całej Polsce prowadzi ok. 130 różnego rodzaju placówek pobytowych. Dodatkowo organizuje m.in. wiele ogrzewalni, łaźni, punktów wydawania żywności, odzieży i świetlic.
Towarzystwo działa od 1981 roku. Jest pierwszą w Polsce organizacją pozarządową, która zajęła się pomocą bezdomnym. Jej członkowie zrzeszeni są w 62 kołach w całym kraju.
Więcej informacji o działalności Towarzystwa na stronie www.bratalbert.org

Autor: BZ

Zobacz również

Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski

Środa, 14.04.2021

Dziś przypada 1055. rocznica chrztu Polski.
5 lat temu na Jasnej Górze podczas jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Mieszka I i narodowego dziękczynienia za przyjęcie chrześcijaństwa, 3 maja 2016 roku prymas Polski abp Wojciech Polak podkreślał, konieczność uświadomienia sobie naszych zobowiązań, jako ludzi ochrzczonych.

Autor: ib

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Środa, 14.04.2021

Spotkanie przewodników i kierowników pieszych pielgrzymek rozpoczęło w sanktuarium przygotowania do letniego sezonu pątniczego na Jasnej Górze.

Autor: ib

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Środa, 14.04.2021

W Sanktuarium trwa spotkanie kierowników pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Zadarko, przewodniczącego Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, przewodnicy grup rozmawiają z przedstawicielami klasztoru, służb mundurowych oraz sanitarnych o zbliżającym się, kolejnym sezonie pielgrzymkowym.

Autor: ib

Jasnogórska pamięć o

Jasnogórska pamięć o "Nieludzkiej Ziemi"

Wtorek, 13.04.2021

O zamordowanych w Katyniu pamiętają jasnogórscy pielgrzymi. Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Od 1990 roku na Jasną Górę pielgrzymują Rodziny Katyńskie, którym Ojciec Święty Jan Paweł II zaproponował narodowe sanktuarium jako miejsce przebaczenia i pojednania. Pielgrzymki zainicjował pierwszy kapelan Federacji Rodzin Katyńskich, ks. Prał. Zdzisław Peszkowski, konfrater Zakonu Paulinów.

Autor: AS

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Wtorek, 13.04.2021

Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ta pamięć pielęgnowana jest na Jasnej Górze m. in dzięki pamiątkom znajdującym się na terenie sanktuarium. Tu przez prawie 50 lat w tajemnicy przechowywano szklaną urnę z krzyżem i napisem "Katyń" oraz fragmenty mundurów z żołnierskich mogił i guzik z orzełkiem wieńczącym urnę z Miednoje.

 

Autor: AS

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Poniedziałek, 12.04.2021

Podczas dzisiejszej modlitwy Apelu Jasnogórskiego nastąpi kolejne, comiesięczne zawierzenie Matce Bożej tegorocznego spotkania młodych na Polach Lednickich.

Autor: ib