Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Modlitwa o powołania

Modlitwa o powołania

Codziennie o godz. 12.20 na antene Radia Jasna Góra podejmujemy modlitwę, prosząc o dar nowych powołań do paulińskiego zakonu, a także za tych, którzy już podjęli to Boże wezwanie. 

Jedna z tajemnic różaańcowych, Pod twoją obronę, modlitwa św. Bernarda i modlitwa przez wstawiennictwo bło Euzebiusza to skłąd naszej codziennej modlitwy.

Zapraszamy Was do tej modlitwy i porsimy o modlitwę za pauliński zakon.


Celem Wspólnoty Błogosławionego Euzebiusza jest modlitewne wspieranie Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika we wszystkich wymiarach jego działalności. Nieustanna modlitwa za paulińskich zakonników tworzy szczególną więź łączącą członków Wspólnoty z Zakonem i jest formą duchowego uczestnictwa w jego apostolskim posłannictwie. Poczucie odpowiedzialności za dzieła prowadzone przez Zakon czyni wszystkich modlących się we Wspólnocie prawdziwymi przyjaciółmi Zakonu.

Szczególną troską modlitewną członkowie Wspólnoty otaczają sprawę powołań do Zakonu, i całe dzieło formacji zakonnej: młodych ludzi rozeznających powołanie, nowicjuszy, kleryków, braci juniorystów.

Wspólnota wspiera wszystkich paulinów, prosząc Boga o wytrwałość dla nich w powołaniu do życia charyzmatem paulińskim, aby ich przebywanie „sam na sam z Bogiem” na pustyni własnego serca czyniło owocnym apostolstwo Zakonu.

Zobowiązaniem włączającym do Wspólnoty jest podjęcie modlitwy w jednym wybranym dniu każdego miesiąca. Każdy sam określa formę swojej modlitwy.

Poza modlitwą z Zakonem i za Zakon dbamy także o formację budującą osobiste życie duchowe w oparciu o duchowość i tradycję paulińską.

Są między nami także rodzice i rodziny paulinów, ich obecność czyni naszą Wspólnotę prawdziwie rodzinną i szczególnie bliską Zakonowi.

Zajrzyj na stronę: Wspólnota Błogosławionego Euzebiusza.

Metryka audycji: