Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Płyta tygodnia

Marcin Wargocki - Droga

Marcin Wargocki - Droga

Lubię muzykę. Pan dał mi łaskę do tworzenia, więc nie mogę tego zakopać, bo zapyta mnie kiedyś jak w przypowieści "...cóż robiłeś ze swoim talentem...". Czuję wewnętrzną potrzebę, mogę to chyba tak nazwać, ewangelizacji w niezbyt spokojnych czasach. Przez muzykę, przez słowo.

Odkryj płytę Marcina Wargockiego “Droga” - już czwarty w dorobku artysty album, który zabierze Cię do krainy łagodności, dotknie wrażliwej struny duszy, zachęcając równocześnie do dogłębnego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. To doskonała okazja, by podjąć duchową i modlitewną myśl na temat własnej życiowej drogi i drogi każdego człowieka. Płyta powstała przy gościnnym udziale Krzysztofa Myszkowskiego - twórcy i lidera zespołu Stare Dobre Małżeństwo.

Na krążku znalazło się 13 autorskich, nastrojowych utworów:
Droga
Skarb
Upadek
Wspominki
Powrót
Z Tobą
Cwaniaczek
Święta
Szpila
Od jutra
Chwilo trwaj
Józef
Ścieżki

Piosenki poruszają zarówno w warstwie muzycznej, jak i dzięki refleksyjnym, poetyckim słowom, wśród których znalazły się nie tylko teksty Marcina Wargockiego, ale też myśli ks. Piotra Pawlukiewicza czy słowa Objawienia z Medjugorie. 

Bogata koncepcja muzyczna
W nagraniach wzięli udział liczni muzycy. Oprócz pomysłodawcy i głównego twórcy, Marcina Wargockiego, usłyszysz tu takich artystów, jak: Bogdan Żywek, Anna Bojas, Katarzyna Wierzbicka, Roman Ziobro, a także gościnnie Krzysztof Myszkowski, Wojtek Czemplik, Ryszard Żarowski, Roman Ziobro oraz kwartet smyczkowy Arte w składzie: Michał Grott, Marta Grott, Piotr Kaniuga, Marta Więcławska-Tkaczyk i Adam Mazurek. Zachwyca również bogactwo instrumentów, wśród których znajdziesz m.in. gitarę, harmonijkę ustną, pianino i instrumenty smyczkowe.

 

W skrócie:

Archiwum naszych promowanych płyt: