Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Płyta tygodnia

Ania Michałowska - Back to the trees

Ania Michałowska - Back to the trees

„Back to the Trees”, czyli znajdź swoją pieśń Ani Michałowskiej.

„„Back to the Trees” to powrót do korzeni. Drzewo jest symbolem wolności i mądrości natury, która wzbudza szacunek i podziw. Drzewa symbolizują życie, ale również nas samych. Korzenie to nasza przeszłość, pień jest symbolem teraźniejszości, a gałęzie to nasza przyszłość, która wyciąga swe ręce do działania, kreacji i marzeń.” - tak o projekcie mówi sama artystka.

„Back to the trees” to niezwykle intymny projekt. Jest to prawdziwa opowieść o przemianie. Album w treści odnosi się do poszukiwania siebie w kontekście natury. Jest powrotem do pierwotnych odczuć i poszukiwaniem swej drogi. Ania Michałowska przekazuje, poprzez muzykę, własne spojrzenie na siłę kobiecości.

Do tej niezwykłej podróży zostali zaproszeni wspaniali artyści ze świata jazzowego: Aga Derlak, Ola Trzaska, Sebastian Kuchczynski, Andrzej Święs, Michał Tomaszczyk, Michał Zaborski, Michał Iwanek i Jakub Kotynia.

Piosenki o charakterze jazzowym, new soulowym, przeplatane formami improwizowanymi, odbiegają od ściśle wykutych ram jazzu i typowego śpiewu, ale wszystko to służyć ma wyrażeniu autentycznych uczuć i emocji.

Lista utworów:

  1. Gram
  2. Zioła
  3. Back to the Trees
  4. Nie wierzcie mi
  5. Ona
  6. Jestem tu
  7. Oddech
  8. Ześlij deszcz

Wokalistka jazzowa, songwriterka, edukator. Dr sztuki, specjalizacja wokalistyka (Akademia Muzyczna w Gdańsku); absolwentka kierunku Wokalistyka Jazzowa Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach (2014) oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie (2005). Występowała na festiwalach i wielu koncertach w całej Polsce i zagranicą. Jej występy koncertowe obejmują: Międzynarodowe Spotkania Śpiewaków Jazzowych w Zamościu (2007), w Lublinie (2002) i IX Świdnicki Festiwal Jazzowy (2007). Ania wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Krakowie z koncertem „Śpiewnik Nahornego” z udziałem Włodzimierza Nahornego, występowała z projektem „Przy Tobie” Mariusza Bogdanowicza .Była liderką i współtworzyła projekty: „Anna Michałowska trio”, „Pod Dachami Paryża”, „Tribute to Ella”, „Ania Michałowska Jazz Quintet”, „Jazz Duo and Friends”, „Przy Tobie”, „Wieczorem”, „Bond Symfonicznie”, „T(h)ree” , „Back to the trees” i wiele innych.

Ania sporadycznie występowała także jako główny wokal lub głos wspierający na innych albumach.

W 2020 roku Ania rozpoczęła własny projekt muzyczny zatytułowany „T(h)ree”.

Koncert tej formacji został nagrany dla JazzTV pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Kultura Wysoka w Sieci”.

Od 2021 jest autorką i liderką projektu „Back to the trees”

Ania jest także adiunktem na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie oraz na Wydziale Jazzu Szkoły Muzycznej także w Lublinie.

Ania jest również autorką i twórczynią podcastu „Back to the trees - o życiu i muzyce”

  

W skrócie:

Archiwum naszych promowanych płyt: