Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Płyta tygodnia

Zalewski śpiewa Niemena

Zalewski śpiewa Niemena

Album „Zalewski śpiewa Niemena (Reedycja)” już jest! To odświeżone wydanie świetnie przyjętego i lubianego przez fanów krążka pt. „Zalewski śpiewa Niemena”, który ukazał się w styczniu 2018 roku. Premierze towarzyszy cover utworu "Człowiek jam niewdzięczny", zobrazowany live sesją zarejestrowaną na Scenie Riff.

Wydanie „Zalewski śpiewa Niemena (Reedycja)” wzbogacone zostało o dwa dodatkowe covery: „Płonąca stodoła” oraz „Człowiek jam niewdzięczny”. Krzysztof tego lata zagra także koncerty pod szyldem tego projektu, m.in. w ramach Letnich Brzmień, na których będzie śpiewał utwory z krążka. Na scenie będą go wspierać siostry Natalia i Paulina Przybysz, które również brały udział w nagrywaniu utworów znajdujących się na płycie.


Potrzeba kontaktu z publicznością to nieodłączny element życia Krzysztofa Zalewskiego. To, że jest to człowiek orkiestra, który nie może żyć bez sceny – wiedzą już wszyscy. Najpierw były koncerty zagrane w prawie każdym zakątku Polski z materiałem z „Zeliga”. Później niesamowity one man show, gdzie Krzysztof jeden jedyny na scenie wykonywał nowe wersje zawiłych piosenek z debiutanckiego albumu.

Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 roku płyta „Złoto” – zresztą ozłoconej już przez Związek Producentów Audio Video. Na tym albumie możemy usłyszeć, że mniej znaczy więcej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar.
Kolejny sukces przyniosła Krzysztofowi płyta „Zalewski śpiewa Niemena”. Koncerty zagrane w wyjątkowym składzie, które promowały to wydawnictwo początkowo grane w klubach, przeniosły się do filharmonii i zabrzmiały w najpiękniejszych koncertowych salach w Polsce.
Wszystkie te osiągnięcia złożyły się finalnie na nagrodę polskiej branży fonograficznej w postaci dwóch Fryderyków w 2018 roku. Nagrody zostały wręczone w kategoriach Nowe Wykonanie za album „Zalewski śpiewa Niemena”, a także Kompozytor Roku, którą Krzysztof razem z Dawidem Podsiadło odebrał za utwór „Początek”. Dodatkowo teledysk do tej piosenki również został nagrodzony Fryderykiem. W tym samym roku miała miejsce premiera nowego utworu pt. „Kurier”, który promował film Władysława Pasikowskiego o takim samym tytule.
Rok 2020 to czas nowości. Po półrocznej ciszy oraz 4 latach od wydania ostatniego autorskiego albumu, Krzysztof wraca z nowym albumem pt. „Zabawa”.

W skrócie:

Archiwum naszych promowanych płyt: