Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Płyta tygodnia

Good God - worship

Good God - worship

Good God to zespół reggae, powstały w 2011 roku.

Tworzą go:

ks. Paweł Gołofit (wokal i gitara elektryczna),
ks. Adrian Komorowski (instrumenty klawiszowe),
Dawid Gołąb (gitara basowa),
ks. Michał Kłysz (saksofon),
Franciszek Wróbel (perkusja)

oraz 2-osobowy chórek żeński:
Angelika Jędrzejowska i Aleksandra Pękala

Zespół rozpoczął swoją działalność w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie. Opatrzność sprawiła, że spotkało się tam trzech przyjaciół z Poniatowej, którzy
swojego czasu chodzili do jednej klasy gimnazjum oraz razem uczęszczali na spotkania Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Byli to Paweł, Adrian i Dawid.
Do nich dołączyli koledzy Franek i Michał. Cała piątka miała duże pragnienie założenia zespołu i śpiewania na chwałę Pana.


Po roku wspólnego „zgrywania się”, opracowywania coverów znanych utworów chrześcijańskich, członkowie zespołu zapragnęli stworzyć coś swojego.
Po głębszym zastanowieniu, biorąc pod uwagę swoje doświadczenia z przeszłości, zespół jako priorytetowy gatunek muzyczny, wybrał reggae a zespół nazwał: „Good God”.
Bardzo szybko powstały pierwsze utwory, które spotkały się z pozytywnym odbiorem publiczności. Muzycy postanowili więc iść dalej i tworzyć coraz to nowe kawałki.

Płyta Good God - worship

Premiera płyty zatytułowanej “Worship” odbyła się 8 grudnia. W czasie uwielbienia o godz. 19.00 w Bazylice Narodzenia NMP w Chełmie zespół zaprezentuje utwory znajdujące się na najnowszym krążku.

- Czuję, że jest to muzyka adekwatna do kolejnego etapu życia duchowego, na którym jesteśmy - mówi Franek Wróbel. - W czasie pandemii musieliśmy pożegnać się z wielką sceną, został tylko sam Bóg w Najświętszym Sakramencie, którego mogliśmy uwielbiać i poznawać na nowo. W muzyce chrześcijańskiej potrzeba wytężać słuch na głos Ducha Świętego, któremu chcemy być posłuszni. To Bóg pokazuje nam kierunek, a my pokornie poddajemy się temu. 

 
Muzycy Good God wierzą, że Pan Bóg wie, co robi. - Powołując człowieka, nie okrada go z tego, co w nim wcześniej złożył - podkreśla ks. Adrian Komorowski.

Trzy wydane płyty, masa koncertów, spotkań z ludźmi - nie byłoby to możliwe, gdyby Bóg nie był dobry, gdyby Bóg nie rozwijał złożonych we mnie wcześniej darów. 
Wiele lat myślałem, że zespół jest "dla mnie", że Bóg nie chce mnie "okradać" z marzeń i pasji, dlatego pozwala mi realizować się muzycznie nawet w kapłaństwie.
Z perspektywy dziesięciolecia zespołu widzę, że moje myślenie było błędne. Rozmaite świadectwa ludzi udowadniają mi, że zespół jest dla Kościoła, dla ludzi i dla większej chwały Bożej.
Wierzę, że Good God jest taką przestrzenią, gdzie sam Jezus, chce formować najpierw wiarę moją i moich przyjaciół z zespołu, następnie wiarę wszystkich tych, do których Good God będzie posłany.

Lista utworów:

  1. Aż sponad mórz
  2. Otwórz me oczy o Panie
  3. Przed tronem Twym stoimy
  4. Jestem tu, by wielbić
  5. Chwalę Ciebie Panie
  6. Bliżej
  7. Niech przyjmie chwałę i cześć
  8. Niezwykły jest, najwyższy jest
  9. Niepojęty, niezmierzony
  10. Śpiewajmy Mu, dziękujmy Mu

źródło:

Notka prasowa Good God [http://good-god.pl]
Lublin.Gosc.pl [https://lublin.gosc.pl/doc/7258366.8-grudnia-oficjalna-premiera-najnowszej-plyty-Good-God]

W skrócie:

Archiwum naszych promowanych płyt: