Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Media jasnogórskie - ‘promujemy’ Matkę Bożą


Niedziela, 17.09.2023

Media jasnogórskie - ‘promujemy’ Matkę Bożą
W III niedzielę września – w tym roku 17 września - Kościół w Polsce obchodzi 57. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. I o tym w radiowym studiu rozmawiali dyrektorzy mediów jasnogórskich: o. Michał Bortnik, rzecznik prasowy Jasnej Góry i dyrektor Biura Prasowego Klasztoru oraz o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra.

Na Jasnej Górze od lat istnieją i rozwijane są media jasnogórskie – Radio Jasna Góra, Biuro Prasowe, Dwumiesięcznik Jasna Góra, social media (Twitter, Facebook) oraz jasnogórski kanał YouTube. Jak podkreślili rozmówcy, to właśnie dzięki mediom jasnogórskim możliwe jest duchowe, wirtualne pielgrzymowanie na Jasną Górę, a możliwość łączności z duchową stolicą Polski docenia zwłaszcza Polonia na całym świecie.

„Staramy się być 'up-to-date' - może to nie jest najbardziej odpowiednie słowo, ale go użyję - atrakcyjni dla odbiorcy. Staramy się wychodzić naprzeciw i używać nowoczesnych środków i możliwości” – mówił o. Michał Bortnik. „I to nie po to, by się promować, lansować, ale różnymi kanałami docierać do człowieka” – dodał o. Andrzej Grad.

„Tak, ja zawsze podkreślam, że nasza praca jest prosta. Mamy bardzo jasno określony punkt widzenia, punkt wyjścia i temat – my ‘promujemy’ Matkę Bożą, i Jej przesłanie” – podkreślał o. Michał Bortnik.

„Służymy też drugiemu człowiekowi – zawsze mamy nadzieję, że przez tę naszą pracę w tekstach, które piszemy, w słowach, które są nagrywane w audycjach, w zdjęciach, które wykonujemy – że przez to przybliżamy człowieka, który nas ogląda, czyta i słucha - do Boga przez Maryję” – mówił o. Andrzej Grad.

Przy okazji rozmowy ojcowie dyrektorzy wyrazili wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w posługę w mediach jasnogórskich, a także poprosili słuchaczy, czytelników i internautów o pamięć w modlitwie.

Autor: DR

Zobacz również

Aniele Boży, Stróżu mój - zaproszenie na radiową nowennę przed 2 października

Aniele Boży, Stróżu mój - zaproszenie na radiową nowennę przed 2 października

Środa, 20.09.2023

Chcesz nawiązać lepszą relację ze swoim Aniołem Stróżem? A może dopiero odkrywasz jego istnienie? W obu przypadkach odpowiedzią może być nowa propozycja programowa Radia Jasna Góra. Od 23 września do 1 października o godz. 7:30 wybrzmiewać będzie Nowenna do Aniołów Stróżów.

Autor: AN

Bóg nadaje życiu sens. XXI Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich

Bóg nadaje życiu sens. XXI Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich

Wtorek, 19.09.2023

Na Jasnej Górze odbyło się XXI Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich. To była sposobność by w programie jasnogórskiej rozgłośni powrócić do tematu wychowania i przekazywania wartości.

Autor: AN

Teobańkologia - Niech zstąpi Duch Twój

Teobańkologia - Niech zstąpi Duch Twój

Poniedziałek, 18.09.2023

Krążek, na którym Duch Święty gra pierwsze skrzypce! Teobańkologia wydaje pierwszą płytę

Autor: PG

Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Pani Wielgomłyńskiej

Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Pani Wielgomłyńskiej

Sobota, 16.09.2023

W liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, obchodzone w Kościele katolickim 15 września, w paulińskiej parafii w Wielgomłynach – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Wielgomłyńskiej – odbyły się uroczystości odpustowe. Mszy św., którą transmitowaliśmy na antenie Radia Jasna Góra, przewodniczył o. Andrzej Grad, dyrektor naszej rozgłośni.

Wielgomłyny to miejscowość znajdująca się 24 km od Radomska, a ok. 60 km od Częstochowy. Znajduje się tam piękne sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Bolesnej Pani Wielgomłyńskiej. W zabytkowym klasztorze, w cichej atmosferze, wierni zanoszą swoje prośby do Maryi, a Jej obecność widzą w pełnej bólu i cierpienia Piecie - rzeźbie przedstawiającej Chrystusa zdjętego z krzyża na kolanach Najświętszej Maryi Panny.

 

Autor: DR

Już w ten weekend - święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Już w ten weekend - święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Czwartek, 14.09.2023

Już w ten weekend odbędzie się szereg imprez promujących piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W wydarzenie po raz kolejny włączają się paulini – pokazując i promując takie miejsca jak Jasna Góra, Skałka w Krakowie, Sanktuarium Leśniowskie i klasztor św. Barbary w Częstochowie. O przygotowanych przez paulinów atrakcjach opowiadał na naszej antenie o. Mariusz Tabulski, przeor klasztoru na Skałce w Krakowie i prezes Fundacji Szlaku Dziedzictwa Kulturowego Paulinów.

Juromania, czyli Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej, trwać będzie od 15 do 17 września m.in. w: Olsztynie, Żarkach, Złotym Potoku, Pieskowej Skale, Olkuszu, Rabsztynie, Lelowie, Siewierzu i Ogrodzieńcu – w sumie w 47. lokalizacjach pomiędzy Krakowem a Częstochową.

Autor: DR

Zmarł Marcin Polus, dziennikarz Radia Doxa

Zmarł Marcin Polus, dziennikarz Radia Doxa

Środa, 13.09.2023

Jak kruche jest ludzkie życie. I niby jest to prawda oczywista, ale w codziennej gonitwie tak łatwo o niej zapomnieć. I dopiero chwile, w których dowiadujemy się o śmierci kogoś, kogo znaliśmy, wyrywają nas z błogiego stanu niepamiętania.

Autor: o.AG