Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Studio świadectw

Studio świadectw

Audycja realizowana we współpracy z salvenet.pl.

Jest to inicjatywa, prowadzoną przez młodych i energicznych ludzi związanych z Fundacją Kłopotowskiego, której celem jest towarzyszenie i wzmacnianie chrześcijańskiej nadziei. Starają się być wiernymi słowom swojego Patrona, że “świętymi nie zostaje się po śmierci, ale za życia”. Dlatego pokazują świętych na co dzień, opowiadając ich prawdziwe historie.

Tworzą treści na kanale YouTube, którymi są ciekawe rozmowy na temat życia i wiary. W prezentowanych videoblogach pragną, aby ich odbiorca znalazł kogoś podobnego do siebie i spojrzał z wiarą na historię własnego życia. Osoby, z którymi rozmawiają doświadczają na co dzień obecności Boga w swoim życiu i chcą z radością podzielić się tym z innymi. Do swojego studia zapraszają także znanych duszpasterzy, ciekawych publicystów oraz znakomitych ekspertów z dziedzin takich jak wychowanie, psychologia, historia czy życie społeczne.

Do ich misji może poczuć się zaproszony każdy, kto otworzył się na Boże Miłosierdzie. Nie są od tego, żeby pouczać i moralizować, ale być z drugim człowiekiem w jego trudnościach i pokazywać, że Bóg nawet z najbardziej zagmatwanych historii potrafi wyprowadzić dobro. DAJEMY NADZIEJĘ.

Działają od 1 października 2018 roku. Są najmłodszą inicjatywą medialną diecezji warszawsko-praskiej. Od tego czasu stworzyli ponad 1500 filmów, w tym: świadectwa wiary, rekolekcje, słowo pasterzy Kościoła.

Podążają za wskazaniami wiary chrześcijańskiej i nauczaniem Kościoła Rzymskokatolickiego. Wartości, które cenią szczególnie to:

prawda - pokazujemy autentyczne historie i bliskie ludziom treści

nadzieja - naszych odbiorców nie pozostawiamy bez odpowiedzi na ich potrzeby i problemy

życie - staramy się być odpowiedzialni za duchowość tych, którzy nas oglądają i wnieść w ich życie to, czego brakuje im w codzienności świata

wspólnota - ważni są dla nas odbiorcy, w których głos się wsłuchujemy

Metryka audycji: