Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Zaproszenie na koncert pamięci Prymasa Tysiąclecia


Piątek, 26.05.2023

Zaproszenie na koncert pamięci Prymasa Tysiąclecia
Koncert oratoryjny „Magnificat de Claromontana” w hołdzie kard. Stefanowi Wyszyńskiemu odbędzie się na Jasnej Górze w najbliższą niedzielę, 28 maja. Radio Jasna Góra objęło patronat nad tym wydarzeniem.

Utwór został skomponowany przez Tadeusza Melona, skrzypka, kompozytora i aranżera, absolwenta Akademii Muzycznej w Łodzi, jako wotum dziękczynne za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia - błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Wydarzenie ma na celu uhonorowanie postaci Prymasa Tysiąclecia oraz promocję wartości, którymi kierował się w swoim życiu. „Naszym celem jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców, aby promować takie wartości jak: miłość do Ojczyzny, wierność Kościołowi oraz szacunek dla ludzkiej godności” - podkreślają organizatorzy, czyli Uniwersyteckie Centrum Badań Wolności Religijnej UKSW w Warszawie.

Koncert odbywa się w rocznicę śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego, patrona UKSW, i jest związany z działalnością Centrum, którego dyrektorem jest ks. prof. Waldemar Cisło (PKWP).

Koncert oratoryjny „Magnificat de Claromontana” rozpocznie się o godzinie 19.30 w jasnogórskiej bazylice.

Autor: oprac. RJG

Zobacz również

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

Poniedziałek, 05.06.2023

Muzyka towarzyszyła mi od dzieciństwa, moi rodzice poznali się dzięki muzyce i byłem wychowywany w atmosferze przesiąkniętej muzyką dobrego, polskiego rocka. Jako młody człowiek chodziłem do szkoły muzycznej, grałem na fortepianie i oprócz tego na gitarze.

Autor: PG

Różaniec jak lina asekuracyjna

Różaniec jak lina asekuracyjna

Sobota, 03.06.2023

Różaniec? Jest dla mnie drogą, która prowadzi mnie przez życie.... jest drogowskazem... jest przytuleniem się do Boga i Matki Bożej... - takie świadectwa składali dziś na naszej antenie uczestnicy 10-tysięcznej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę.

Rozmowy z pielgrzymami wybrzmią jeszcze dziś na antenie Radia Jasna Góra w wieczornej „Panoramie reporterskiego dnia” o 22:00. Zapraszamy też do posłuchania naszej cyklicznej audycji „Różaniec z Domu Matki” w każdą sobotę o 10:10, także na naszej stronie internetowej i w podcastach.

Autor: DR

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

Piątek, 02.06.2023

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! To wezwanie kieruje do chrześcijan św. Paweł, a my chcemy uczynić je myślą przewodnią V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców. Zapraszam Was 18 czerwca 2023 r. na Jasną Górę do wspólnej obecności wraz z Maryją przed Panem.

Autor: o.AG

Niedziela u Mamy

Niedziela u Mamy

Piątek, 02.06.2023

Zapraszamy 4 czerwca br. na Jasną Górę na wyjątkowe spotkanie adresowane do wszystkich czytelników prasy katolickiej dla dzieci.

Autor: o.AG

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

Piątek, 02.06.2023

3 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Będzie to już XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Radio Jasna Góra objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Autor: RJG

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Piątek, 02.06.2023

33. Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych odbędą się na Jasnej Górze w dniach 3-4 czerwca. O tym wydarzeniu mówimy dziś w „Panoramie reporterskiego dnia” – emisja od 14:15 i 22:00.

Autor: DR