Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Spotkanie Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich


Środa, 24.05.2023

Spotkanie Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich

Spotykają się dwa razy w roku, by dzielić się doświadczeniami i szukać dobrych rozwiązań. Tym razem Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich zawitało na Sądecczyznę przyjmując zaproszenie radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Był to czas licznych rozmów, ale także modlitwy i integracji. Dyrektorzy prawie 20 rozgłośni katolickich przyjechali do Gródka nad Dunajcem.


Członkowie Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich uczestniczyli też we Mszach Świętych pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża (w Gródku nad Dunajcem) i biskupa Artura Ważnego (w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu).


Ksiądz biskup Andrzej Jeż podziękował wszystkim dyrektorom za to, że jednoczymy siły w dziele ewangelizacji i wspieramy się oraz podejmujemy działania, które mają wzmocnić katolicki głos w naszej ojczyźnie. Natomiast biskup Artur Ważny nawiązując do Ewangelii, wyznaczył nam pewne kierunki naszego zarządzania i działania, które mogą przyczynić się do bardziej efektownej współpracy działania ewangelizacyjnego w naszych diecezjach – mówi ks. Jan Bartoszek, dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.


Takie spotkania są zawsze bardzo owocne podkreślił ks. Mariusz Wedziuk, przewodniczący Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich w Polsce i dyrektor Radia Warszawa. Dyrektorzy poszczególnych stacji katolickich mówią, że to w dużej mierze pomaga im utrzymać rozgłośnie, zarówno pod względem budżetu, ale także audycji i informacji, którymi się wymieniamy lub współpracy reklamowej. Większość dyrektorów bardzo ceni sobie tę współpracę, dlatego chętnie przyjeżdżają na nasze spotkania – dodał.


Forum podejmowało ważne tematy, a jak uważa Aleksandra Mieczyńska, zastępca dyrektora radia Fiat Częstochowa, mamy trudne czasy dla rozgłośni katolickich i ogólnie dla mediów. W czasach mediów społecznościowych dziennikarzem jest właściwie każdy, kto ma telefon komórkowy. Zalew informacji, które docierają do odbiorców jest ogromny. Naszym zadaniem jest szukać sposobów na przebijanie się z informacjami, które są dobre, z Ewangelią. Naszym zadaniem jest mówienie o sprawach Kościoła, o tych dobrych sprawach Kościoła, których nie brakuje – podkreśliła.


Rozgłośnie katolickie pełnią ważną rolę ewangelizacyjną, ale nie tylko. W niektórych regionach rozgłośnie katolickie są jedynymi rozgłośniami lokalnymi, regionalnymi. Pełnimy też funkcję informacyjną, edukacyjną i rozrywkową. To ważne, że radiostacje katolickie też cementują i uaktywniają lokalną społeczność – przypomina ks. Mariusz Wedziuk, dyrektor Radia Warszawa.


Spotkania Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich odbywają się już od 12 lat. Forum zrzesza 22 radiostacje z różnych stron Polski. Więcej o forum na stronie www.radiokatolickie.pl


Art ze strony www.rdn.pl

Autor: RDN

Zobacz również

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

Poniedziałek, 05.06.2023

Muzyka towarzyszyła mi od dzieciństwa, moi rodzice poznali się dzięki muzyce i byłem wychowywany w atmosferze przesiąkniętej muzyką dobrego, polskiego rocka. Jako młody człowiek chodziłem do szkoły muzycznej, grałem na fortepianie i oprócz tego na gitarze.

Autor: PG

Różaniec jak lina asekuracyjna

Różaniec jak lina asekuracyjna

Sobota, 03.06.2023

Różaniec? Jest dla mnie drogą, która prowadzi mnie przez życie.... jest drogowskazem... jest przytuleniem się do Boga i Matki Bożej... - takie świadectwa składali dziś na naszej antenie uczestnicy 10-tysięcznej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę.

Rozmowy z pielgrzymami wybrzmią jeszcze dziś na antenie Radia Jasna Góra w wieczornej „Panoramie reporterskiego dnia” o 22:00. Zapraszamy też do posłuchania naszej cyklicznej audycji „Różaniec z Domu Matki” w każdą sobotę o 10:10, także na naszej stronie internetowej i w podcastach.

Autor: DR

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

Piątek, 02.06.2023

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! To wezwanie kieruje do chrześcijan św. Paweł, a my chcemy uczynić je myślą przewodnią V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców. Zapraszam Was 18 czerwca 2023 r. na Jasną Górę do wspólnej obecności wraz z Maryją przed Panem.

Autor: o.AG

Niedziela u Mamy

Niedziela u Mamy

Piątek, 02.06.2023

Zapraszamy 4 czerwca br. na Jasną Górę na wyjątkowe spotkanie adresowane do wszystkich czytelników prasy katolickiej dla dzieci.

Autor: o.AG

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

Piątek, 02.06.2023

3 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Będzie to już XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Radio Jasna Góra objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Autor: RJG

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Piątek, 02.06.2023

33. Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych odbędą się na Jasnej Górze w dniach 3-4 czerwca. O tym wydarzeniu mówimy dziś w „Panoramie reporterskiego dnia” – emisja od 14:15 i 22:00.

Autor: DR