Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » „Odwagi! Nie bójcie się!” - zaproszenie na niedzielną Pielgrzymkę Kobiet


Piątek, 19.05.2023

„Odwagi! Nie bójcie się!” - zaproszenie na niedzielną Pielgrzymkę Kobiet
„Odwagi! Nie bójcie się!” – to hasło niedzielnej, Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet na Jasną Górę. Pisaliśmy już o tym spotkaniu na naszej stronie www.radiojasnagora.pl/pielgrzymka-kobiet-na-jasna-gore. Temat podejmujemy jeszcze raz, zapraszając wszystkie Panie na Jasną Górę w imieniu gościa naszej rozgłośni ks. Pawła Gabary, duszpasterza kobiet w arch. łódzkiej i sekretarza Krajowej Rady Ds. Duszpasterstwa Kobiet.

Szczególną „bohaterką” tegorocznej jasnogórskiej pielgrzymki będzie Sługa Boża Stanisława Leszczyńska, położna z Auschwitz. Ta niezwykła Polka, przyjmując porody w obozie koncentracyjnym, z ogromną determinacją służyła matkom przywracając im godność i człowieczeństwo. Na Jasnej Górze, przy pierwszej stacji Drogi Krzyżowej, została otwarta wystawa poświęcona Stanisławie Leszczyńskiej. Ks. Paweł Gabara oraz Agnieszka Battelli opowiadali na naszej antenie o tej właśnie ekspozycji i jej bohaterce:

Ks. Paweł przybliżył program pielgrzymki, który zapowiada się bardzo ciekawie:

Pielgrzymkę organizują: Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet i oraz duszpasterstwa archidiecezji łódzkiej i diecezji łowickiej.

Program:
12.00 - Modlitwa Anioł Pański i wprowadzenie (sala o. Augustyna Kordeckiego)
12.10 - Konferencja: Odwaga codzienności – o. Tomasz Nowak OP
13.00 - Potrzeba formacji - s. Anna Maria Pudełko AP
13.15 - Stanisława Leszczyńska - wzór dla nas - Agnieszka Napiórkowska
14.00 - Msza św. z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej (Kaplica Cudownego Obrazu)
16.15 - Modlitwa Różańcowa

Wiele dodatkowych, ciekawych informacji można odnaleźć na stronie internetowej „KierunekNiebo.pl”.

Autor: DR

Zobacz również

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

Poniedziałek, 05.06.2023

Muzyka towarzyszyła mi od dzieciństwa, moi rodzice poznali się dzięki muzyce i byłem wychowywany w atmosferze przesiąkniętej muzyką dobrego, polskiego rocka. Jako młody człowiek chodziłem do szkoły muzycznej, grałem na fortepianie i oprócz tego na gitarze.

Autor: PG

Różaniec jak lina asekuracyjna

Różaniec jak lina asekuracyjna

Sobota, 03.06.2023

Różaniec? Jest dla mnie drogą, która prowadzi mnie przez życie.... jest drogowskazem... jest przytuleniem się do Boga i Matki Bożej... - takie świadectwa składali dziś na naszej antenie uczestnicy 10-tysięcznej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę.

Rozmowy z pielgrzymami wybrzmią jeszcze dziś na antenie Radia Jasna Góra w wieczornej „Panoramie reporterskiego dnia” o 22:00. Zapraszamy też do posłuchania naszej cyklicznej audycji „Różaniec z Domu Matki” w każdą sobotę o 10:10, także na naszej stronie internetowej i w podcastach.

Autor: DR

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

Piątek, 02.06.2023

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! To wezwanie kieruje do chrześcijan św. Paweł, a my chcemy uczynić je myślą przewodnią V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców. Zapraszam Was 18 czerwca 2023 r. na Jasną Górę do wspólnej obecności wraz z Maryją przed Panem.

Autor: o.AG

Niedziela u Mamy

Niedziela u Mamy

Piątek, 02.06.2023

Zapraszamy 4 czerwca br. na Jasną Górę na wyjątkowe spotkanie adresowane do wszystkich czytelników prasy katolickiej dla dzieci.

Autor: o.AG

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

Piątek, 02.06.2023

3 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Będzie to już XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Radio Jasna Góra objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Autor: RJG

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Piątek, 02.06.2023

33. Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych odbędą się na Jasnej Górze w dniach 3-4 czerwca. O tym wydarzeniu mówimy dziś w „Panoramie reporterskiego dnia” – emisja od 14:15 i 22:00.

Autor: DR