Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Jubileusz Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej


Niedziela, 28.02.2021

Jubileusz Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej
Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 18:30 społeczność Jasnogórskiej Publicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I-ego Stopnia w Częstochowie rozpoczyna obchody roku jubileuszowego. 1 marca 2011 r., czyli dokładnie 10 lat temu, został podpisany akt założycielski tej placówki.

Jolanta Sosińska, dyrektor szkoły, przedstawiła charakterystykę, którą odznacza się Jasnogórska Szkoła Muzyczna.

W obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego w Mszy św. inaugurującej jubileusz szkoły nie mogło uczestniczyć wielu gości. Dyrektor Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej wyraziła nadzieję na bardziej uroczyste i oficjalne obchody 10-lecia istnienia szkoły jeszcze w tym roku, w terminie późniejszym, gdy warunki na to pozwolą.

Główną intencją dzisiejszej Mszy św. jest dziękczynienie – wyjaśniła Jolanta Sosińska.

Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I-ego Stopnia w Częstochowie, mieszcząca się obecnie przy al. Jana Pawła II, powstała z inicjatywy stowarzyszenia Jasnogórska Szkoła Chóralna i na mocy zgody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest szkołą publiczną. Szkoła kształci dzieci w zakresie przedmiotów ogólnych szkoły podstawowej w klasach od I do VIII i jednocześnie szkoły muzycznej I stopnia (kl. I-VI) oraz I i II klasy szkoły muzycznej II stopnia (kl. VII-VIII).

Autor: JC

Zobacz również

Płyta tygodnia - Genezareth – Wracaj

Płyta tygodnia - Genezareth – Wracaj

Poniedziałek, 21.06.2021

Zespół Genezareth powstał w 1996 roku. Specyfiką tego zespołu jest to, że klerycy ciągle się zmieniają. Z jednej strony stanowi to pewną trudność, ponieważ niejako na nowo trzeba tworzyć materiał. Trzeba jednak zaznaczyć to, że ciągle pojawiają się nowe osoby i to ubogaca ten zespół, bo każdy z nas ma różne talenty, które otrzymał od Boga i chce tymi talentami się dzielić.

Autor: PG

Święty Józef - patron obecności świeckich w Kościele

Święty Józef - patron obecności świeckich w Kościele

Sobota, 19.06.2021

Józefie, zbuduj dom dla Mojego Syna! Jak każdego 19 dnia miesiąca w naszym programie przeważał rys józefowy - dziś rozmawialiśmy o różnych wymiarach obecności Opiekuna Kościoła Świętego w życiu i posłudze laikatu.

Autor: AN

"Przedłużenie głosu Matki Bożej"

Wtorek, 15.06.2021

Radio Jasna Góra, Biuro prasowe JasnaGoraNews, dwumiesięcznik Jasna Góra, Twitter, Facebook, Instagram...

Autor: BZ

Czyściec i ekologia

Czyściec i ekologia

Sobota, 12.06.2021

O duchowej rzeczywistości jaką jest czyściec w Paśmie Otwartym opowiedziała S. Anna Czajkowska, Wspomożycielka Dusz Czyśćcowych.

Autor: bz

Świątynie ciszy, strażnicy historii, skarbnice pamięci Narodu - Międzynarodowy Dzień Archiwów

Świątynie ciszy, strażnicy historii, skarbnice pamięci Narodu - Międzynarodowy Dzień Archiwów

Środa, 09.06.2021

Cisza, która jest wspomnieniem, skarbnicą wiedzy, tęsknotą za nieskończonością. Tym właśnie oddycha się w Watykańskiej Bibliotece Apostolskiej i w Watykańskich Archiwach Apostolskich - mówił na 100,6 fm kardynał José Tolentino de Mendonça, Bibliotekarz i Archiwista Świętego Kościoła Rzymskiego. W Międzynarodowy Dzień Archiwów zastanawialiśmy się m.in. nad aktualnością misji archiwstów w świecie współczesnym.

Autor: AN

"Zrozumieć"

Środa, 09.06.2021

"ZROZUMIEĆ"  - to hasło 27. Spotkania Młodych w Wołczynie, które odbywać się będzie pod patronatem Radia Jasna Góra

Autor: ib