Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » "Srebrna" Pielgrzymka ZHP


Sobota, 23.05.2020

Ze względów bezpieczeństwa w tym roku na Jasnej Górze tylko nieliczni reprezentanci biorą udział w 25. Pielgrzymce Związku Harcerstwa Polskiego. Pozostali druhny i druhowie przebieg jubileuszowych wydarzeń śledzą za pomocą łączy internetowych. Dotyczy to zarówno transmisji Mszy świętych, jak również gier i zadań zaplanowanych na ten czas.

Trzydniowemu spotkaniu, który ma przede wszystkim charakter dziękczynny za dotychczasową służbę, towarzyszą słowa 'Ja jestem z wami'. Ta myśl w obecnym czasie nabiera szczególnej treści podkreśla ks. Wojciech Jurkowski, naczelny kapelan ZHP:

Hasło pielgrzymki - jak dodaje naczelny kapelan ZHP - wpisuje się także w kontekst aktualnych wydarzeń w Kościele. Chodzi tu o 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły i przygotowania do beatyfikacji Stefana kard. Wyszyńskiego. Obaj młodemu pokoleniu mają do przekazania wiele cennych wskazówek, podkreśla ks. Wojciech Jurkowski:

Pielgrzymka Związku Harcerstwa Polskiego zakończy się jutro Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej.

Autor: mb

Zobacz również

Jubilaci i

Jubilaci i "Kapłani Nawiedzenia Maryi"

Czwartek, 28.05.2020

- Modlitwa na Jasnej Górze to więcej niż tradycja, to nasze autentyczne zawierzenie Maryi - mówią neoprezbiterzy archidiecezji poznańskiej, nazywając siebie kapłanami Nawiedzenia Maryi. W ten sposób nawiązują do peregrynacji kopii Obrazu Jasnogórskiego w ich diecezji.

Autor: BZ

Maryjny program Wyszyńskiego wciąż aktualny

Maryjny program Wyszyńskiego wciąż aktualny

Czwartek, 28.05.2020

O realności i aktualności programu maryjnego Prymasa Tysiąclecia mówił na Jasnej Górze podczas telekonferencji franciszkanin o. Zdzisław Kijas, relator procesu beatyfikacyjnego kard. Stefana Wyszyńskiego. Kolejne spotkanie w ramach cyklu "Prymas Jasnogórski - Maryjne drogi do świętości" odbyło się w przededniu 39. rocznicy śmierci Sługi Bożego.

Autor: BZ

Jasna Góra dziękuje za Prymasa Tysiąclecia

Jasna Góra dziękuje za Prymasa Tysiąclecia

Czwartek, 28.05.2020

Modlitwa o rychłą beatyfikację i dziękczynienie za dar życia, nauczania i orędownictwa kard. Stefana Wyszyńskiego - przede wszystkim tak przeżywana jest na Jasnej Górze 39. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia. W tym duchu wczoraj odbyło się także kolejne spotkanie w cyklu "Maryjne drogi do świętości", a dziś apelem jasnogórskim rozpocznie się modlitwa o nazwie "Nocne kołatanie do Matki Najświętszej u progu beatyfikacji".

Autor: BZ

Neoprezbiterzy Diecezji Świdnickiej

Neoprezbiterzy Diecezji Świdnickiej

Środa, 27.05.2020

23. maja w katedrze św. Stanisława i Wacława w Świdnicy przyjęli sakrament kapłaństwa z rąk bpa Marka Mendyka, dziś na Jasnej Górze dziękowali Matce Bożej za opiekę i prowadzenie w czasie studiów i formacji kapłańskiej. Pięciu neoprezbiterów diec. świdnickiej przybyło dziś do Sanktuarium wraz z rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy ks. dr Tadeuszem Chlipałą.

Autor: IB

Zesłanie Ducha Świętego - zapowiedź

Zesłanie Ducha Świętego - zapowiedź

Środa, 27.05.2020

W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie modlitewne, do udziału, w którym zachęca o. Tomasz Chmielewski - opiekun Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym 'Kana'.

Autor: IB

Defibrylator od Caritas Polska

Defibrylator od Caritas Polska

Środa, 27.05.2020

Jasnogórski Punkt Medyczny otrzymał do dyspozycji defibrylator. Nowy dar dla Sanktuarium, na ręce przeora klasztoru o. Samuela Pacholskiego, w imieniu Caritas Polska, złożył podczas Apelu Jasnogórskiego ks. Marek Bator, Dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Autor: IB