Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Webinar „Dojrzewam do kobiecości. Burza emocji”


Czwartek, 07.03.2024

Webinar „Dojrzewam do kobiecości. Burza emocji”

13 marca 2024 r. o godz. 19.00, odbędzie się wyjątkowy webinar dla mam i córek pt. „Dojrzewam do kobiecości. Burza emocji”. – Podczas webinaru porozmawiamy o emocjach, które mogą towarzyszyć dorastającym nastolatkom. Zastanowimy się, jak możemy wspierać nasze córki w tym fascynującym, choć trudnym procesie stawania się kobietą. Co wybrać? Kontrolę i nadopiekuńczość? A może uważność i zaufanie? Co zbuduje między nami prawdziwy pomost porozumienia? Na relację mama-córka popatrzymy też z drugiej strony, czyli z perspektywy mamy. I dla nas ten etap jest wymagający. W jaki sposób możemy zadbać o własne potrzeby, szanując równocześnie potrzeby córeczki? Jak komunikować, kiedy i my doświadczamy trudności? W oswojeniu burzy emocji pomoże nam wiedza – co biologia mówi o procesie dojrzewania? W jaki sposób zmiany w ciele wpływają na psychikę dziewczynek? – mówi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka.


Przewodnikiem po temacie będzie Magdalena Sabik, pedagog, terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Prowadzi ona szkolenia dla rodziców i wychowawców m.in. w nurcie Pozytywnej Dyscypliny oraz Porozumienia bez Przemocy. Jest autorką kursu „Matka – córka. Ja i moja nastolatka”. Wspiera w rozwoju dzieci z autyzmem. Jest autorką książki pt. „Zabawy dla dzieci z autyzmem”. Rozwija też własny projekt Akademia Relacji na Facebooku i YouTube. Prywatnie żona i mama czworga dzieci.


Do udziału zapraszamy mamy z córkami od 10 r.ż. a także ciocie, babcie, nauczycielki, wychowawczynie, które chcą budować wspaniałe relacje z dorastającymi dziewczynami. – Zaparzcie herbatę albo przygotujcie smaczny koktajl, usiądźcie przed ekranem i posłuchajcie pięknej opowieści o budowaniu tej niezwykłej, jedynej w swoim rodzaju relacji mama-córka – zaprasza Magdalena Guziak-Nowak.


Udział w webinarze jest bezpłatny. Zapisu na webinar można dokonać na stronie: www.pro-life.pl/webinary.


Marcowe spotkanie jest częścią projektu edukacyjnego EduLife tworzonego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. To trwający już trzy lata cykl popularnonaukowych webinarów, które odbywają się od października do czerwca w każdą drugą środę miesiąca. Wykłady i rozmowy z zaproszonymi gośćmi są cenioną przez licznych odbiorców okazją do poszukiwania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, m.in. o prawo do życia, rozwój dziecka w łonie matki i cele diagnostyki prenatalnej.


Nagrania z poprzednich webinarów dostępne są na kanale Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka na YouTube: www.youtube.com/psozc.


W 2024 r. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka świętuje 25-lecia swojej działalności. Stowarzyszenie powstało w 1999 r. Zajmuje się pozytywną edukacją pro-life. Organizuje webinary dla osób, którym bliska jest postawa pro-life i które chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej na temat ochrony ludzkiego życia od poczęcia. Wydaje biblioteczki pro-life, czyli broszury dające wiedzę potrzebną do merytorycznych rozmów. Prowadzi pięciodniową Letnią Akademię Pro-Life, w trakcie której uczestnicy z całej Polski pogłębiają swoją wiedzę na temat najważniejszych zagadnień bioetycznych w trakcie zajęć aktywizujących tak, by potem dzielić się nią z innymi. Organizuje konkursy dla dzieci, młodzieży i studentów oraz wystawy. W ramach cyklu Projekt Life publikuje co tydzień na kanale na YouTube komentarze do bieżących wydarzeń w Polsce i na świecie.


Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka wspiera również materialnie potrzebujące kobiety w ciąży i rodziny podejmujące trud wychowania dziecka z niepełnosprawnością. Pomaga w usamodzielnieniu się samotnym matkom, które opuszczają domy samotnej matki, ośrodki pomocowe lub kryzysowe. Prowadzi Telefon Zaufania Pro-Life dla kobiet będących w ciąży, znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej. Mogą z niego skorzystać także ojcowie spodziewający się narodzin dziecka oraz inne bliskie osoby kobiety w ciąży, która znalazła się w kryzysie.


Główne uroczystości związane z 25-leciem działalności Stowarzyszenia będą miały miejsce 6 kwietnia 2024 r. w czasie 44. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę.



 ag/PSOŻC


 


 


 

Autor: o.AG

Zobacz również

Gość Radia Jasna Góra - bp Artur Miziński

Gość Radia Jasna Góra - bp Artur Miziński

Poniedziałek, 06.05.2024

Zebranie Rady Stałej Episkopatu Polski 2 maja stało się okazją do zaproszenia na naszą antenę bpa Artura Mizińskiego, wieloletniego sekretarza Konferencji Episkopatu Polski. Agata Nalichowska poprosiła księdza biskupa o podsumowanie 10-latniej pracy w Radzie Stałej KEP i posługi sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski od 2014.

Rozmowa wyemitowana dziś na naszej antenie stała się także okazją do refleksji, jak w tym czasie zmieniał się Kościół, a także nakreślenia, przed jakimi wyzwaniami stoi wspólnota Kościoła w Polsce w najbliższym czasie. Agata Nalichowska zapytała także, jaką rolę w tej ciągle zmieniającej się rzeczywistości ma do odegrania Sanktuarium na Jasnej Górze.

Autor: DR

Płyta tygodnia - Grzane Wino - Po tamtej stronie gór

Płyta tygodnia - Grzane Wino - Po tamtej stronie gór

Poniedziałek, 06.05.2024

Minęły 2 lata od premiery albumu Melodie nocy, która była sporym sukcesem. Można śmiało powiedzieć, że każda z płyt była inna i rzuciła nowe światło na krainę łagodności czyli nurt piosenki turystycznej. Początek roku 2024 zwiastuje kolejną premierę - nowe dźwięki, innowacyjne aranżacje i style, w których zanurzyło się Grzane Wino, nagrywając 17 piosenek.

Płyta „Po tamtej stronie gór" jest pokazaniem wędrówki człowieka, czasem samotnego, a czasem wędrującego z kimś, stąpającego po kamienistej życiowej drodze w dążeniu do krainy wiecznego spokoju i radości, pośród tego co najbardziej kochał za życia. Tematycznie jest to taki powrót do korzeni zespołu, ponieważ jest tam sporo tekstów inspirowanych górami.

Autor: RJG

Jakie skarby kryje Stara Biblioteka na Jasnej Górze?

Jakie skarby kryje Stara Biblioteka na Jasnej Górze?

Sobota, 04.05.2024

W cyklu „Goście z wydawnictwa”, radiowym magazynie kulturalnym, w tym tygodniu na antenie Radia Jasna Góra proponujemy odcinek specjalny.

Autorka cyklu Agata Nalichowska zaprasza do odwiedzenia jednego z najciekawszych miejsc na Jasnej Górze – Starej Biblioteki Jasnogórskiej. Gościem audycji jest Przemysław Jaskurzyński z Jasnogórskiego Centrum Informacji.

Autor: DR

Trzeba stać w obronie naszej chrześcijańskiej tożsamości

Trzeba stać w obronie naszej chrześcijańskiej tożsamości

Piątek, 03.05.2024

Trzeba stać w obronie naszej chrześcijańskiej tożsamości, suwerenności naszego sumienia, naszego myślenia oraz wolności w wyznawaniu wiary, w obronie wartości płynących z Ewangelii i naszej chrześcijańskiej tradycji – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w homilii Mszy św. sprawowanej na Jasnogórskim Szczycie, 3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski.

Autor: o.AG

Rada Stała KEP o bieżących sprawach Kościoła w Polsce

Rada Stała KEP o bieżących sprawach Kościoła w Polsce

Piątek, 03.05.2024

Lekcje religii w szkołach, aktualny stan przygotowań do wdrożenia standardów ochrony małoletnich przed przemocą w placówkach kościelnych, ochrona życia ludzkiego oraz eskalacja działań wojennych za wschodnią granicą i w Ziemi Świętej były głównymi tematami spotkania Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi obradowali 2 maja, w wigilię uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, na Jasnej Górze.

Autor: o.AG

Rozważanie Apelowe abpa Tadeusza Wojdy

Rozważanie Apelowe abpa Tadeusza Wojdy

Piątek, 03.05.2024

Dzisiejszy świat i społeczeństwo potrzebują duszy, a jest nią chrześcijaństwo oparte na trwaniu w Jezusie Chrystusie – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w rozważaniu podczas Apelu Jasnogórskiego, w wigilię uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, którą obchodzimy 3 maja.

Autor: o.AG