Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Coroczna modlitwa o jedność chrześcijan


Wtorek, 18.01.2022

Coroczna modlitwa o jedność chrześcijan
Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przypominał o tym podczas pierwszej dzisiejszej Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra.

Gościem „Pasma studia otwartego” był ks. dr Jarosław Grabowski, redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego Niedziela i kierownik Referatu Dialogu ekumenicznego, międzyreligijnego, z niewierzącymi Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. „Jedność jest zadaniem wszystkich wyznawców Chrystusa – mówił ks. Grabowski w rozmowie z Agatą Nalichowską - Chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na nabożeństwach ekumenicznych, modlitwach, konferencjach, koncertach, kolędowaniu po to, aby przypomnieć światu, że pomimo podziału wypełniamy wolę Jezus ‘aby byli jedno’”.

/„Pasmo studia otwartego” do odsłuchania już jutro w w zakładce na radiowej stronie internetowej/

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w archidiecezji częstochowskiej rozpocznie się dziś, 18 stycznia ekumenicznym nabożeństwem słowa Bożego o godz. 17.00 w kościele ewangelicko-reformowanym w Kleszczowie. Nabożeństwu będzie przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski.

Centralnym punktem obchodów tygodnia ekumenicznego będzie Msza św. o jedność chrześcijan w kościele rektorackim Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie 20 stycznia o godz. 18.00. Eucharystii będzie przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Następnie, 21 stycznia o godz. 17.45 odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie panel ekumeniczny, w którym udział wezmą duchowni Kościołów: prawosławnego, ewangelicko-augsburskiego, ewangelicko-reformowanego i rzymskokatolickiego.

Na zakończenie tygodnia ekumenicznego 22 stycznia o godz. 17 odbędzie się wieczernia z kolędowaniem w cerkwi prawosławnej w Częstochowie. Podczas nabożeństwa kazanie wygłosi ks. dr Jarosław Grabowski, redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela” i kierownik Referatu Dialogu ekumenicznego, międzyreligijnego, z niewierzącymi Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Z koncertem wystąpi zespół prawosławny Armonia z Białegostoku.

/program Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w archidiecezji częstochowskiej za: ks. Mariusz Frukacz, Tygodnik Katolicki „Niedziela”/

Przy okazji zapraszamy Państwa na kolejną rozmowę w ks. Jarosławem Grabowskim już w najbliższą sobotę, w cotygodniowej audycji „Kościół dziś” pod redakcją o. Andrzej Grada. Podczas audycji publicystycznej, przygotowywanej wspólnie przez Tygodnik Katolicki „Niedziela” i Radio Jasna Góra, omawiamy bieżące wydarzenia z życia Kościoła - początek o godz. 17.10.

Autor: DR

Zobacz również

Płyta tygodnia - Karolina i Adam Senderowscy - Szata

Płyta tygodnia - Karolina i Adam Senderowscy - Szata

Niedziela, 22.05.2022

W Szacie Matki szat Jej dzieci nie skala świat – wypięknieją, staną się czyste, podobne do Szaty Jezusa!

Autor: PG

Duchowe SPA - 26. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze

Duchowe SPA - 26. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze

Piątek, 20.05.2022

Współcześnie słowo „odnowa” kojarzy nam się – w pierwszej kolejności - z salonami kosmetycznymi i kąpielami w algach. Tymczasem ma ono wymiar głęboko religijny i sięga swoimi korzeniami do początków Kościoła. Do momentu „wylania Ducha Świętego” na Apostołów w dniu Pięćdziesiątnicy.

Autor: AN

Odkrywamy Prymasa Tysiąclecia

Odkrywamy Prymasa Tysiąclecia

Czwartek, 19.05.2022

Nowenną o Prymasie Tysiąclecia rozpoczynamy radiowe przygotowanie do liturgicznego wspomnienia bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Zostało ono wpisane w kalendarz liturgiczny na 28 maja, czyli dzień rocznicy śmierci nowego błogosławionego - w tym roku obchodzone będzie po raz pierwszy.

Autor: DR

Spotkania inspirowane przez Prymasa Tysiąclecia

Spotkania inspirowane przez Prymasa Tysiąclecia

Wtorek, 17.05.2022

Nowe wydanie książki – w nowej szacie graficznej i z nową okładką, w wersji drukowanej oraz elektronicznej – wiąże się z przeżywaną w roku 2022 640. rocznicą obecności Obrazu Maryi na Jasnej Górze. Publikacja powstaje pod patronatem Radia Jasna Góra.

Autor: ib

Związek Oficerów Rezerwy RP przeżywa jubileusz 100 lat istnienia

Związek Oficerów Rezerwy RP przeżywa jubileusz 100 lat istnienia

Wtorek, 17.05.2022

Uroczystości 100 – lecia Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się 10 czerwca 2022 r., w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, a przeżywane będą pod patronatem Radia Jasna Góra.

Autor: ib

„Uczynić różaniec modlitwą wszystkich”!

„Uczynić różaniec modlitwą wszystkich”!

Wtorek, 17.05.2022

Wielkie święto rodziny misyjnej i różańcowej, będzie okazją, by na Jasnej Górze ożywić zapał róż różańcowych i podziękować za wielki wkład polskiego Kościoła w ewangelizację i wspieranie dzieła misji, za które modlą się członkowie Żywego Różańca.

Autor: ib