Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Adwent ze Słowem Bożym u sióstr honoratek - start już dzisiaj!


Czwartek, 25.11.2021

Adwent ze Słowem Bożym u sióstr honoratek - start już dzisiaj!
Zbliżamy się do Adwentu – pierwszy akcent miał miejsce już dziś na naszej antenie. w „Paśmie studia otwartego” rozmawialiśmy o inicjatywach duszpasterskich, które prowadzą siostry honoratki z domu w Częstochowie.

W każdy wtorek siostry zapraszają na cotygodniowe spotkania ze Słowem Bożym (a później gorącą herbatką w dobrym towarzystwie). Natomiast dziś, o godz. 19.30, ruszają z nową akcją na Adwent - a jest to wspólne słuchanie i rozważanie Słowa Bożego w formie spotkań on-line. W zamierzeniu inicjatywa ma pomóc przygotować się na najbliższe adwentowe niedziele. Do włączenia się we wspólne słuchanie Słowa Bożego siostry zachęcają nie tylko młodych, ale wszystkich chętnych i nie tylko z Częstochowy. Jedynym warunkiem jest wcześniejsze wypełnienie formularza zgłoszeniowego na fanpagu Duszpasterstwa Młodych Honoratki.

„Ta inicjatywa na Adwent jest poszerzeniem dzielenia się Słowem. Będzie przestrzenią, na szerszym terenie, w której będzie można spotkać się ze Słowem Bożym – mówiła w rozmowie z Bartłomiejem Zugiem honoratka s. Emilianna.
- Próbujemy odczytywać, czego potrzebują młodzi, jakie są ich oczekiwania”.

„Jeśli chcesz z nami przeżyć Adwent w klimacie wsłuchiwania się w Słowo, przeżywania Go na nowo w swoim życiu i dzieleniu się Nim - to zapraszamy. Od czwartku łapiemy fale ‘przed-adwentowe’, by wejść w Adwent z nowo otwartym sercem na jeszcze COŚ” – zachęcają siostry na swoim fanpage’u.

W studio gościły też młode KSM-owiczki i uczestniczki cotygodniowych spotkań ze Słowem Bożym - Magda i Oliwia. Jak wyglądają takie spotkania i czemu warto się na nie wybrać – o tym z entuzjazmem opowiadała Oliwia.

Siostry honoratki zachęcają już także do udziału w rekolekcjach sylwestrowych - od 30 grudnia do 2 stycznia. Nie są to stricte rekolekcje powołaniowe – mają charakter koedukacyjny, a sprzyjają nawet… zaręczynom :-)

Warto dodać, że na antenie Radia Jasna Góra emitowaliśmy komunikaty, zapraszające na wspólne czytanie Słowa Bożego u sióstr honoratek. Jedna z uczestniczek o spotkaniu dowiedziała się właśnie za pośrednictwem naszej rozgłośni.

Do udziału w nowym projekcie na Adwent zachęca też na Facebooku o. Bernard Wulczyński, współpracownik naszej rozgłośni i uczestnik wspólnego czytania Słowa Bożego.
Paulin napisał: HALLO!!! "שמע ישראל" Rozumiecie coś z tego? Ja bez "tłumacza" też nie. To wołanie Boga, prośba o to byś z Nim "pogadał", byś GO POSŁUCHAŁ - SZEMA!!! Adwent to dobry czas, żeby to zrobić! Czekając na Boże Narodzenie, zrób wszystko, żeby nie przyszedł na świat samotny i pamiętaj, że kiedy z Nim jesteś, jesteś szczęśliwy.
ZAPRASZAM DO TEGO DOBREGO DZIEŁA SIÓSTR HONORATEK, ZAPISZ SIĘ PROSZĘ I PODAJ DALEJ!!!

Autor: DR

Zobacz również

Jubileusz wielkiego apostoła mediów

Jubileusz wielkiego apostoła mediów

Piątek, 26.11.2021

26 listopada przypada wspomnienie liturgiczne bł. Jakuba Alberionego, Założyciela Rodziny Świętego Pawła. Jest to zarazem rocznica jego śmierci, tym razem 50-ta. Z tej okazji Ojciec Święty Franciszek przyjął na audiencji przedstawicieli zgromadzeń i instytutów założonych przez włoskiego kapłana.

Autor: AS

Trzy wystawy o śp. o. Jerzym Tomzińskim

Trzy wystawy o śp. o. Jerzym Tomzińskim

Wtorek, 23.11.2021

Wystawa obejmuje 40 tablic z zestawami fotografii z ostatnich 8 lat życia śp. o. Jerzego Tomzińskiego poprzez które autor, Marcin Szpądrowski - jako jedyny fotograf, który miał stały dostęp do Ojca Jerzego, chce przybliżyć mieszkańcom Polski, Województwa Śląskiego oraz Powiatów Częstochowskiego i Kłobuckiego postać legendarnego paulina.

Autor: ib

'Panu grajcie i śpiewajcie' - o muzyce w dniu św. Cecylii

'Panu grajcie i śpiewajcie' - o muzyce w dniu św. Cecylii

Poniedziałek, 22.11.2021

Dziś w Kościele przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów i zespołów wokalno-muzycznych. Już w „Porannym espresso” redaktorzy s. Aleksandra Szyborska, Sylwia Michalska i Bartłomiej Zug rozmawiali o swoich doświadczeniach muzycznych. A Państwo chętnie włączyliście się w dzisiejszy program, pozdrawiając organistów, chórzystów – zarówno ze swoich parafii

Autor: DR

Odświeżmy nie tylko wnętrza mieszkań ale nasze serca

Odświeżmy nie tylko wnętrza mieszkań ale nasze serca

Poniedziałek, 22.11.2021

Patronem medialnym rekolekcji dla małżeństw Remont Małżeński jest Radio Jasna Góra

Autor: ib

„Głos Rozsądku” w dniu pamięci o ofiarach wypadków

„Głos Rozsądku” w dniu pamięci o ofiarach wypadków

Niedziela, 21.11.2021

W niedzielę, 21 listopada przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Przypomnieliśmy o tym w „Porannym espresso”. Na zaproszenie Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, w piątek gościliśmy w częstochowskim Teatrze, gdzie oficjalnie rozpoczęła się kampania profilaktyczna „Głos Rozsądku”.

Autor: DR

Ks. Jan Macha - nowy polski błogosławiony

Ks. Jan Macha - nowy polski błogosławiony

Sobota, 20.11.2021

Postać ks. Jana Machy, nowego błogosławionego Kościoła katolickiego, towarzyszyła nam dziś na antenie Radia Jasna Góra – zarówno w serwisach informacyjnych, w których co godzinę relacjonowalśmy przebieg uroczystości beatyfikacyjnych w Katowicach, jak również w emitowanych okolicznościowych materiałach.

Autor: DR