Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Jubileuszowe zawierzenie "Niedzieli"


Środa, 28.04.2021

Jubileuszowe zawierzenie
W roku dwóch jubileuszy, 95 lat istnienia Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz 25 lat funkcjonowania edycji częstochowskiej, całą redakcję, pracowników, czytelników oraz przyjaciół Tygodnika, w godzinie Apelu Jasnogórskiego Matce Bożej zawierzać będzie ks. Jarosław Grabowski.
Redaktor naczelny 'Niedzieli' podkreślił, że podstawą funkcjonowania tego medium jest wsłuchiwanie się w serca Polaków i służba głoszenia prawdy.

Naszą ogromną troską są ludzie młodzi - dodał ks. Grabowski, to właśnie z myślą o nich 'Niedziela' bardzo się zmieniła i bardzo rozwinęła w ostatnich latach.

Rok 2021 jest rokiem podwójnego jubileuszu 'Niedzieli'. Tygodnik katolicki wydawany jest z przerwami od 1926 roku w Częstochowie gdzie powstał początkowo, jako pismo diecezjalne a po II wojnie światowej, funkcjonował już jako tygodnik ogólnopolski. W latach 90 tych XX wieku nastąpił rozwój czasopisma, które zaczęło wydawać dodatki diecezjalne. W 1996 roku powstał także częstochowski dodatek diecezjalny.

Autor: ib

Zobacz również

Płyta tygodnia - Genezareth – Wracaj

Płyta tygodnia - Genezareth – Wracaj

Poniedziałek, 21.06.2021

Zespół Genezareth powstał w 1996 roku. Specyfiką tego zespołu jest to, że klerycy ciągle się zmieniają. Z jednej strony stanowi to pewną trudność, ponieważ niejako na nowo trzeba tworzyć materiał. Trzeba jednak zaznaczyć to, że ciągle pojawiają się nowe osoby i to ubogaca ten zespół, bo każdy z nas ma różne talenty, które otrzymał od Boga i chce tymi talentami się dzielić.

Autor: PG

Święty Józef - patron obecności świeckich w Kościele

Święty Józef - patron obecności świeckich w Kościele

Sobota, 19.06.2021

Józefie, zbuduj dom dla Mojego Syna! Jak każdego 19 dnia miesiąca w naszym programie przeważał rys józefowy - dziś rozmawialiśmy o różnych wymiarach obecności Opiekuna Kościoła Świętego w życiu i posłudze laikatu.

Autor: AN

"Przedłużenie głosu Matki Bożej"

Wtorek, 15.06.2021

Radio Jasna Góra, Biuro prasowe JasnaGoraNews, dwumiesięcznik Jasna Góra, Twitter, Facebook, Instagram...

Autor: BZ

Czyściec i ekologia

Czyściec i ekologia

Sobota, 12.06.2021

O duchowej rzeczywistości jaką jest czyściec w Paśmie Otwartym opowiedziała S. Anna Czajkowska, Wspomożycielka Dusz Czyśćcowych.

Autor: bz

Świątynie ciszy, strażnicy historii, skarbnice pamięci Narodu - Międzynarodowy Dzień Archiwów

Świątynie ciszy, strażnicy historii, skarbnice pamięci Narodu - Międzynarodowy Dzień Archiwów

Środa, 09.06.2021

Cisza, która jest wspomnieniem, skarbnicą wiedzy, tęsknotą za nieskończonością. Tym właśnie oddycha się w Watykańskiej Bibliotece Apostolskiej i w Watykańskich Archiwach Apostolskich - mówił na 100,6 fm kardynał José Tolentino de Mendonça, Bibliotekarz i Archiwista Świętego Kościoła Rzymskiego. W Międzynarodowy Dzień Archiwów zastanawialiśmy się m.in. nad aktualnością misji archiwstów w świecie współczesnym.

Autor: AN

"Zrozumieć"

Środa, 09.06.2021

"ZROZUMIEĆ"  - to hasło 27. Spotkania Młodych w Wołczynie, które odbywać się będzie pod patronatem Radia Jasna Góra

Autor: ib