Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Duchowy Ojciec kilku pokoleń


Sobota, 27.02.2021

Duchowy Ojciec kilku pokoleń
Gwałtownik Królestwa Bożego, człowiek wiary konsekwentnej, prorok - to tylko niektóre tytuły jakimi określany jest ks. Franciszek Blachnicki. W 34. rocznicę śmierci twórcy Ruchu Światło Życie i organizatora Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, oazowicze w Polsce i na świecie, także Ci przybywający indywidualnie na Jasna Górę modlą się o dar jego beatyfikacji.

Dla wielu pokoleń Polaków Czcigodny Sługa Boży to duchowy ojciec oraz świadek umiłowania Jezusa, zawierzenia Maryi i służby Kościołowi.

O doświadczeniu duchowego spotkania z ks. Blachnickim w Ruchu Światło- Życie mówi paulin o. Bernard Wulczyński.

Ksiądz Blachnicki tworzone przez siebie dzieła zawierzał Matce Bożej i w niej widział najlepszą drogę do Chrystusa.
Niepokalanej Matce Kościoła poświęcił cały ruch oazowy, już kilka lat po zorganizowaniu pierwszych rekolekcji.
Walkę o wolność i godność człowieka, m.in. poprzez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, także oddawał w ręce Matki Bożej. To ks. Blachnicki jest autorem modlitwy do Jasnogórskiej Jutrzenki Wolności.

Tradycyjnie na początku każdego roku na Jasnej Górze odbywała się Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło Życie. Z powodu pandemii koronawirusa i w trosce o bezpieczeństwo delegatów oraz pielgrzymów trwająca 46. Kongregacja, której hasłem są słowa: Prawda-Krzyż-Wyzwolenie, została przeniesiona do internetu. Modlitwa i wykłady transmitowane są na youtube na kanale OAZA TV.

Autor: BZ

Zobacz również

Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski

Środa, 14.04.2021

Dziś przypada 1055. rocznica chrztu Polski.
5 lat temu na Jasnej Górze podczas jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Mieszka I i narodowego dziękczynienia za przyjęcie chrześcijaństwa, 3 maja 2016 roku prymas Polski abp Wojciech Polak podkreślał, konieczność uświadomienia sobie naszych zobowiązań, jako ludzi ochrzczonych.

Autor: ib

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Środa, 14.04.2021

Spotkanie przewodników i kierowników pieszych pielgrzymek rozpoczęło w sanktuarium przygotowania do letniego sezonu pątniczego na Jasnej Górze.

Autor: ib

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Środa, 14.04.2021

W Sanktuarium trwa spotkanie kierowników pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Zadarko, przewodniczącego Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, przewodnicy grup rozmawiają z przedstawicielami klasztoru, służb mundurowych oraz sanitarnych o zbliżającym się, kolejnym sezonie pielgrzymkowym.

Autor: ib

Jasnogórska pamięć o

Jasnogórska pamięć o "Nieludzkiej Ziemi"

Wtorek, 13.04.2021

O zamordowanych w Katyniu pamiętają jasnogórscy pielgrzymi. Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Od 1990 roku na Jasną Górę pielgrzymują Rodziny Katyńskie, którym Ojciec Święty Jan Paweł II zaproponował narodowe sanktuarium jako miejsce przebaczenia i pojednania. Pielgrzymki zainicjował pierwszy kapelan Federacji Rodzin Katyńskich, ks. Prał. Zdzisław Peszkowski, konfrater Zakonu Paulinów.

Autor: AS

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Wtorek, 13.04.2021

Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ta pamięć pielęgnowana jest na Jasnej Górze m. in dzięki pamiątkom znajdującym się na terenie sanktuarium. Tu przez prawie 50 lat w tajemnicy przechowywano szklaną urnę z krzyżem i napisem "Katyń" oraz fragmenty mundurów z żołnierskich mogił i guzik z orzełkiem wieńczącym urnę z Miednoje.

 

Autor: AS

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Poniedziałek, 12.04.2021

Podczas dzisiejszej modlitwy Apelu Jasnogórskiego nastąpi kolejne, comiesięczne zawierzenie Matce Bożej tegorocznego spotkania młodych na Polach Lednickich.

Autor: ib