Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Dotarli do „domu Matki”


Piątek, 31.07.2020

Dotarli do „domu Matki”
Inaczej niż do tej pory, ale zachowując charakter i ducha rekolekcji w drodze dziś na Jasną Górę dotarła 16. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej. W tym roku na pątniczym szlaku obowiązywały nowe zasady przemieszczania się. Codziennie jednemu z dziesięciu przewodników towarzyszyło tylko pięciu wiernych, którzy wymieniali się sztafetowo. Pozostałą grupę stanowili pielgrzymi duchowi, którzy po raz pierwszy w takiej formie i w dodatku najliczniej tworzyli bydgoską kompanię.

- Łączyła nas wiara, która rodzi się z Eucharystii – powiedział ks. Krzysztof Kluska, dyrektor pielgrzymki, wyjaśniając główne motto rekolekcji:

W sumie na plac jasnogórski dotarła dziś stuosobowa grupa pątników. Do zasadniczego trzonu na ostatnich 6 kilometrach dołączyła reprezentacja pielgrzymów duchowych:

Podczas Mszy św. sprawowanej w Kaplicy Matki Bożej, ordynariusz bydgoski bp Jan Tyrawa przypomniał pielgrzymom, ze rodzina i Ojczyzna to dwie świętości, które są i powinny być fundamentem naszej tożsamości:

Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę wyruszyła 21 lipca i pokonała 310 km. W tym czasie sztafetowo pątniczy szlak przemierzyło ponad pół tysiąca osób.

Autor: mb

Zobacz również

Nie lękajcie się! – uczyli się od Prymasa Tysiąclecia

Nie lękajcie się! – uczyli się od Prymasa Tysiąclecia

Środa, 12.08.2020

Aż z początku Polski, z dalekiego Helu dotarła na Jasną Górę  reprezentacja z Kaszub. To część pielgrzymki  arch. gdańskiej, podobnie jak pallotyńska wspólnota „Ludzie ulicy”, w której przyszło 8 osób w kryzysie bezdomności. Wszyscy w sztafecie.

Autor: ms

SZPAKOWISKO na Jasnej Górze

SZPAKOWISKO na Jasnej Górze

Środa, 12.08.2020

 -To, że jesteśmy dziś tutaj to z pewnością wstawiennictwo śp. ks. Andrzeja Szpaka, który wielu z nas wyciągnął z różnych trudności a nawet ze śmierci - mówili uczestnicy pielgrzymki pieszej Młodzieży Różnych Dróg, którzy odbyli rekolekcje, ale tylko duchowo:

 

Autor: it

Warmia daje świadectwo wiary

Warmia daje świadectwo wiary

Środa, 12.08.2020

Metropolita warmiński abp Józef Górzyński witał na jasnogórskich błoniach pielgrzymów, którzy zanieśli do Matki intencje całej archidiecezji.

Autor: AS

Rodzinne pielgrzymowanie

Rodzinne pielgrzymowanie

Środa, 12.08.2020

38. Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę w tym roku miała głównie charakter duchowy. Pątnicy zostali zaproszeni do pielgrzymowania wewnątrzdiecezjalnego w dwóch jednodniowych etapach. Natomiast ostatniego dnia pielgrzymki przedstawiciele diecezji spotkali się na Przeprośnej Górce, skąd przybyli do sanktuarium jasnogórskiego.

Autor: ib

Sandomierscy pielgrzymi z modlitwą o powołania

Sandomierscy pielgrzymi z modlitwą o powołania

Środa, 12.08.2020

'Otocz macierzyńską miłością Kościół pielgrzymujący' - pod takim hasłem do sanktuarium dotarła 37. Piesza Pielgrzymka Diec. Sandomierskiej. W ciągu dziewięciu dni ok. 1300 osób w 150 - cio osobowych grupach sztafetowych przemierzało szlak z Sandomierza do Częstochowy. Na Jasnej Górze pątników reprezentowała grupa z Ostrowca Świętokrzyskiego. Pielgrzymi trwali w modlitwie za Kościół i o nowe powołania.

Autor: ib

Abp Jędraszewski: chrześcijanin nie może być obojętny na najświętsze wartości ani ich profanowanie

Abp Jędraszewski: chrześcijanin nie może być obojętny na najświętsze wartości ani ich profanowanie

Wtorek, 11.08.2020

O czterech wymiarach miłości chrześcijanina: do Boga, człowieka, Ojczyzny i Kościoła przypomniał w homilii abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. sprawowanej na zwieńczenie 40. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Pielgrzymka ta, choć w znaczenie zmniejszonym składzie, dotarła w tradycyjnej formie na Jasną Górę. W sumie ponad tysiąc osób.

Autor: ms