Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Dotarli do „domu Matki”


Piątek, 31.07.2020

Dotarli do „domu Matki”
Inaczej niż do tej pory, ale zachowując charakter i ducha rekolekcji w drodze dziś na Jasną Górę dotarła 16. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej. W tym roku na pątniczym szlaku obowiązywały nowe zasady przemieszczania się. Codziennie jednemu z dziesięciu przewodników towarzyszyło tylko pięciu wiernych, którzy wymieniali się sztafetowo. Pozostałą grupę stanowili pielgrzymi duchowi, którzy po raz pierwszy w takiej formie i w dodatku najliczniej tworzyli bydgoską kompanię.

- Łączyła nas wiara, która rodzi się z Eucharystii – powiedział ks. Krzysztof Kluska, dyrektor pielgrzymki, wyjaśniając główne motto rekolekcji:

W sumie na plac jasnogórski dotarła dziś stuosobowa grupa pątników. Do zasadniczego trzonu na ostatnich 6 kilometrach dołączyła reprezentacja pielgrzymów duchowych:

Podczas Mszy św. sprawowanej w Kaplicy Matki Bożej, ordynariusz bydgoski bp Jan Tyrawa przypomniał pielgrzymom, ze rodzina i Ojczyzna to dwie świętości, które są i powinny być fundamentem naszej tożsamości:

Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę wyruszyła 21 lipca i pokonała 310 km. W tym czasie sztafetowo pątniczy szlak przemierzyło ponad pół tysiąca osób.

Autor: mb

Zobacz również

Modlą się, zwiedzają, odpoczywają

Modlą się, zwiedzają, odpoczywają

Czwartek, 24.09.2020

Wśród niewielkich grup, które najliczniej nawiedzają Jasną Górę, są dziś m.in. emeryci i renciści z Ożarowa Mazowieckiego.

Autor: BZ

Spuścizna o. Władysława Leszczyńskiego OSPPE

Spuścizna o. Władysława Leszczyńskiego OSPPE

Czwartek, 24.09.2020

Jasna Góra wspomina jednego ze swych najwybitniejszych kompozytorów.

Autor: BZ

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi

Św. Ojciec Pio prowadzi do Maryi

Czwartek, 24.09.2020

Czciciele Świętego Stygmatyka z Pietrelciny zgromadzą się na nocnym czuwaniu na Jasnej Górze. Po raz trzeci, w najbliższą sobotę i niedzielę, podejmą modlitewną inicjatywę "Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec".

Autor: BZ

Jak szybować, a nie pełzać?

Jak szybować, a nie pełzać?

Środa, 23.09.2020

Do zastanowienia się nad tym, jaką iść drogą, aby służąc innym i być szczęśliwym zachęcał na Jasnej Górze maturzystów z diecezji rzeszowskiej bp Edward Białogłowski.

Autor: MB

Jezu, ufam Tobie!

Jezu, ufam Tobie!

Środa, 23.09.2020

Wzorem św. Ojca Pio, którego imię dziś uroczyście otrzymał Specjalistyczny Szpital Onkologiczny w Częstochowie, przedstawiciele personelu placówki i pacjenci powierzyli siebie i swoją służbę Jezusowi Miłosiernemu i Matce Bożej Jasnogórskiej.

Autor: AN

Długo oczekiwany

Długo oczekiwany "biały tydzień"

Środa, 23.09.2020

Dziękują za to, że mogli przyjąć Chrystusa w Eucharystii i proszą o wierność.

Autor: BZ