Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Rocznica święceń kapłańskich ojców paulinów


Środa, 20.05.2020

Rocznica święceń kapłańskich ojców paulinów
31. rocznicę święceń kapłańskich przeżywa dziś siedmiu przedstawicieli Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, wśród których są ojcowie: Piotr Polek, Roman Majewski, Stanisław Tomoń, Jerzy Maj, Hieronim Leśniewski, Zbigniew Ptak i Wojciech Wiszniewski.
Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej w intencji rocznikowych kolegów obecnych dziś na Jasnej Górze tych, którzy posługują poza granicami Polski, a także za zmarłych współbraci przewodniczył o. Hieronim Leśniewski.

O. Piotr Polek, obecny przeor klasztoru w Wieruszowie podkreślił, że choć nie wszyscy mogli dojechać do Sanktuarium to w przestrzeni Ducha nie ma granic.

Jak dodał o. Piotr, Jasna Góra to miejsce bliskie sercu każdego paulina, dlatego też dziękczynienie za kolejne rocznice i jubileusze dokonuje się zwykle właśnie tutaj.

Ojcowie przeżywający dziś 31. rocznicę włączenia w stan prezbiteratu święcenia kapłańskie otrzymali 20 maja 1989 roku z rąk bpa. Stanisława Nowaka, ówczesnego metropolity częstochowskiego.

Autor: ib

Zobacz również

Nowicjusze paulińscy w pielgrzymce rowerowej

Nowicjusze paulińscy w pielgrzymce rowerowej

Czwartek, 28.05.2020

Czwartek to dla nich dzień, w którym wyjeżdżają, idą na spacer lub mają "czas pustyni". Na Jasną Górę na rowerach przyjechali po południu nowicjusze paulińscy.

Autor: BZ

"Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce wielkich ludzi, kończy się"

Czwartek, 28.05.2020

W rocznicę śmierci swojego patrona - kard. Stefana Wyszyńskiego na Jasną Górę przybyli przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. W przeżywaniu jubileuszowej 40 pielgrzymki uczestniczą delegaci stowarzyszenia z różnych regionów kraju, a także pielgrzymi duchowi, którzy łączą się z Jasną Górą za pośrednictwem mediów.

Autor: BZ

Jubilaci i

Jubilaci i "Kapłani Nawiedzenia Maryi"

Czwartek, 28.05.2020

- Modlitwa na Jasnej Górze to więcej niż tradycja, to nasze autentyczne zawierzenie Maryi - mówią neoprezbiterzy archidiecezji poznańskiej, nazywając siebie kapłanami Nawiedzenia Maryi. W ten sposób nawiązują do peregrynacji kopii Obrazu Jasnogórskiego w ich diecezji.

Autor: BZ

Maryjny program Wyszyńskiego wciąż aktualny

Maryjny program Wyszyńskiego wciąż aktualny

Czwartek, 28.05.2020

O realności i aktualności programu maryjnego Prymasa Tysiąclecia mówił na Jasnej Górze podczas telekonferencji franciszkanin o. Zdzisław Kijas, relator procesu beatyfikacyjnego kard. Stefana Wyszyńskiego. Kolejne spotkanie w ramach cyklu "Prymas Jasnogórski - Maryjne drogi do świętości" odbyło się w przededniu 39. rocznicy śmierci Sługi Bożego.

Autor: MSz

Jasna Góra dziękuje za Prymasa Tysiąclecia

Jasna Góra dziękuje za Prymasa Tysiąclecia

Czwartek, 28.05.2020

Modlitwa o rychłą beatyfikację i dziękczynienie za dar życia, nauczania i orędownictwa kard. Stefana Wyszyńskiego - przede wszystkim tak przeżywana jest na Jasnej Górze 39. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia. W tym duchu wczoraj odbyło się także kolejne spotkanie w cyklu "Maryjne drogi do świętości", a dziś apelem jasnogórskim rozpocznie się modlitwa o nazwie "Nocne kołatanie do Matki Najświętszej u progu beatyfikacji".

Autor: BZ

Neoprezbiterzy Diecezji Świdnickiej

Neoprezbiterzy Diecezji Świdnickiej

Środa, 27.05.2020

23. maja w katedrze św. Stanisława i Wacława w Świdnicy przyjęli sakrament kapłaństwa z rąk bpa Marka Mendyka, dziś na Jasnej Górze dziękowali Matce Bożej za opiekę i prowadzenie w czasie studiów i formacji kapłańskiej. Pięciu neoprezbiterów diec. świdnickiej przybyło dziś do Sanktuarium wraz z rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy ks. dr Tadeuszem Chlipałą.

Autor: IB