Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo
Koncert oratoryjny Magnificat de Claromontana
Data
2023-05-28
Tytuł:
Koncert oratoryjny Magnificat de Claromontana
Organizator:
Uniwersyteckie Centrum Badań Wolności Religijnej UKSW w Warszawie
Informacje:

Koncert oratoryjny Magnificat de Claromontana  odbędzie się na Jasnej Górze 28 maja 2023 roku o godzinie 19.30. 

Utwór ten został skomponowany przez Tadeusza Melona jako wotum dziękczynne za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia - Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Wydarzenie ma na celu uhonorowanie postaci Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz promocję wartości, którymi kierował się w swoim życiu. Naszym celem jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców, aby promować takie wartości jak: miłość do Ojczyzny, wierność Kościołowi oraz szacunek dla ludzkiej godności.

Wydarzenie to odbywa się w dniu patrona UKSW – Kardynała Stefana Wyszyńskiego (Jasna Góra, 28.05.2023 r.) i jest związane z działalnością Uniwersyteckiego Centrum Badań Wolności Religijnej UKSW, którego dyrektorem jest ks. prof. Waldemar Cisło (PKWP).

Jest to wydarzenie o wielu aspektach – przewidziane są działania naukowo-promocyjne, wystawowe, dystrybucyjne materiałów naukowych i publikacji UCBWR UKSW. Poza tymi działaniami oraz głównym motywem przewodnim, czyli koncertem, będzie miała miejsce konferencja na temat wolności religijnej.