Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo
Data
2023-01-19 - 2023-01-21
Tytuł:
Pielgrzymka Hospicjów Polskich 2022
Organizator:
Informacje:

Pielgrzymka Hospicjów Polskich na Jasną Górę jest organizowana podczas  XXV Jubileuszowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych, która odbędzie się  w Częstochowie w dniach 19-21 stycznia 2023 roku, w Hotelu Arche**** przy ul. Oleńki 20 www.hotelczestochowa.com w bliskiej lokalizacji Jasnej Góry.

Konferencja połączona będzie z obchodami 30 – lecia Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, co stanowi wspaniałą okazję do spotkania i wymiany doświadczeń  w grupie osób zaangażowanych w realizację i rozwój opieki paliatywnej i ruchu hospicyjnego.

Tematem przewodnim konferencji będą słowa M. Gandhi:

„Gdzie jest miłość, tam jest życie”. Mahatma Gandhi pragnął wzajemnego szacunku i poszanowania odmienności innych, godnego życia, poczucia bezpieczeństwa. Odczuwał potrzebę, aby ludzie sobie wzajemnie pomagali, rozwijali w sobie ducha braterstwa i miłości. Miłość jest pierwszą wśród nieśmiertelnych rzeczy. Jest darem, nie osiągnięciem, który możemy pomnażać i obdarzać innych, ale również ją przyjmować. Kocha się za nic – nie istnieje żaden powód miłości. Mówiąc o sprawach i problemach osób, które na co dzień pochylają się nad nieuleczalnie chorymi, chcemy uczyć się miłości bezinteresownej, miłości ofiarnej i wymagającej."

        

 Szczegółowe informacje o konferencji publikowane będą na stronie internetowej:                             www.hospicjum-konferencja.pl