Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo
Paulińskie Dni Młodych 2021
Data
2021-07-12 - 2021-07-18
Tytuł:
Paulińskie Dni Młodych 2021
Organizator:
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika
Adres www:
Informacje:

  XI Paulińskie Dni Młodych odbędą się w Wieruszowie w dniach 12-18 lipca 2021r. pod hasłem: „I Ja ciebie nie potępiam” (J 8, 11).

Paulińskie Dni Młodych to coroczne spotkania młodzieży, organizowane przez Zakon Ojców Paulinów. Młodzi ludzie, nie tylko należący do duszpasterstw paulińskich, spotykają się
w drugim tygodniu lipca, by wspólnie się modlić i spędzać wakacyjny czas. Każdego roku Paulińskie Dni Młodych odbywają się innym paulińskim klasztorze. Uczestnicy mieszkają pod namiotami, co jest również wspaniałą przygodą. Jest to okres odpoczynku od trudów dnia codziennego, spędzania czasu z drugim człowiekiem poprzez rozmowę i zabawę, ale także czas modlitwy i pogłębiania relacji z Bogiem.

Trzy pierwsze dni skupione są na kontemplacji Słowa Bożego metodą Lectio Divina
i adoracji Najświętszego Sakramentu. Część rekolekcyjną prowadzi Ojciec Duchowny zjazdu. Dni przeznaczone na odpoczynek spędzane są na grach i zabawach na terenie obozu oraz wędrówkach po okolicy.

Podczas Paulińskich Dni Młodych uczestnicy poznają i pogłębiają różnorodne formy modlitwy: Eucharystię, codzienną adorację Najświętszego Sakramentu, dzielenie Słowem Bożym oraz Liturgię Godzin.

Na spotkanie może przyjechać każdy, kto czuje się młody i ma pragnienie współtworzenia tego zjazdu. Dla młodych ludzi jest to szansa na nawiązanie nowych znajomości, jak również na dobre spędzenie czasu w towarzystwie wartościowych, pozytywnych i otwartych na Pana Boga ludzi.