Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Pomaganie jest łatwe! - zachęca organizatorka Biegu Miłosierdzia


Czwartek, 04.04.2024

Pomaganie jest łatwe! - zachęca organizatorka Biegu Miłosierdzia
Już po raz 10-ty w Częstochowie, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, wystartuje Bieg Miłosierdzia. W „Rozmowie poranka” o tej inicjatywie, na którą zaproszeni są wszyscy zainteresowani Częstochowianie i pielgrzymi, opowiadała Jolanta Kobojek, prezes Fundacji Ufam Tobie, organizującej każdego roku tę sportowo-dobroczynną imprezę.

Udział w Biegu może wziąć każdy, i każdy znajdzie swoją ulubioną formę – trasę można przebiec, przespacerować, przejechać w wózku, itd. Organizatorzy zachęcają i tych bardziej, i tych mniej wysportowanych dlatego, że w tym Biegu liczy się każdy uczestnik. Darczyńcy imprezy (firmy zaprzyjaźnione z Fundacją) za udział każdego uczestnika przekażą 10 zł na konkretną akcję charytatywną. A w tym roku będzie to pomoc finansowa dla rodziny z 5-ciorgiem dzieci, znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej, która jest pod opieką Fundacji już od kilku miesięcy. A więc biorąc udział w Biegu, można pomóc innym.

„To inicjatywa, która odbywa się zawsze w Niedzielę Miłosierdzia jako konkretny gest miłosierdzia – bo można pięknie mówić o miłosierdziu, i to jest ważne; można oczywiście się modlić, i to jest równie ważne, ale jak pisze siostra Faustyna, także ważne są uczynki miłosierdzia” – mówiła Jolanta Kobojek w rozmowie z Jakubem Jakubowskim. Zachęcając słuchaczy Radia Jasna Góra podkreśliła, że obok uczynienia czegoś dobrego dla innych, dodatkowo można spędzić mile niedzielne popołudnie przy pięknej, jak zapowiadają synoptycy, pogodzie, i dodatkowo spalić nadmiar kalorii.

Bieg lub marsz dla sympatyków i amatorów rusza o 17:00 w Parku na Lisińcu. Później, każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy medal, i będzie mógł skosztować pysznej grochówki oraz wypić kawę.

Fundacja zachęca do wcześniejszych zapisów elektronicznych na stronie ufam-tobie.pl, co skróci formalności w dniu Biegu.

Tych, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności sportowe, organizatorzy zapraszają do udziału w tzw. Biegu sportowym, gdzie mierzony będzie czas i określana klasyfikacja miejscowa. Informacje na ten temat są również dostępne na stronie Fundacji.

Radio Jasna Góra · 2024 - 04 - 04 - Rozmowa poranka - Jolanta Kobojek o Biegu Miłosierdzia

Autor: DR

Zobacz również

'Będzie dobrze tylko, jeśli pójdziemy z Nim' - modlitwa tegorocznych maturzystów

'Będzie dobrze tylko, jeśli pójdziemy z Nim' - modlitwa tegorocznych maturzystów

Wtorek, 07.05.2024

Ponad 40 tys. maturzystów, licząc tylko pielgrzymki diecezjalne, dotarło na Jasną Górę w roku szkolnym 20023/24 – poinformowało Biuro Prasowe @Jasna Góra News. Ponad 260 tysięcy tegorocznych absolwentów szkół liceów, techników i szkół branżowych drugiego stopnia przystąpiło do egzaminów maturalnych.

Reporterzy Radia Jasna Góra przeprowadzili setki rozmów zarówno z młodymi, jak i opiekunami, katechetami czy biskupami – te rozmowy rozbrzmiewały w naszej radiowej „Panoramie reporterskiego dnia”. Do tych spotkań można powrócić – zamieszczamy je na naszym radiowym SoundCloud.

Autor: DR

Gość Radia Jasna Góra - bp Artur Miziński

Gość Radia Jasna Góra - bp Artur Miziński

Poniedziałek, 06.05.2024

Zebranie Rady Stałej Episkopatu Polski 2 maja stało się okazją do zaproszenia na naszą antenę bpa Artura Mizińskiego, wieloletniego sekretarza Konferencji Episkopatu Polski. Agata Nalichowska poprosiła księdza biskupa o podsumowanie 10-latniej pracy w Radzie Stałej KEP i posługi sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski od 2014.

Rozmowa wyemitowana dziś na naszej antenie stała się także okazją do refleksji, jak w tym czasie zmieniał się Kościół, a także nakreślenia, przed jakimi wyzwaniami stoi wspólnota Kościoła w Polsce w najbliższym czasie. Agata Nalichowska zapytała także, jaką rolę w tej ciągle zmieniającej się rzeczywistości ma do odegrania Sanktuarium na Jasnej Górze.

Autor: DR

Płyta tygodnia - Grzane Wino - Po tamtej stronie gór

Płyta tygodnia - Grzane Wino - Po tamtej stronie gór

Poniedziałek, 06.05.2024

Minęły 2 lata od premiery albumu Melodie nocy, która była sporym sukcesem. Można śmiało powiedzieć, że każda z płyt była inna i rzuciła nowe światło na krainę łagodności czyli nurt piosenki turystycznej. Początek roku 2024 zwiastuje kolejną premierę - nowe dźwięki, innowacyjne aranżacje i style, w których zanurzyło się Grzane Wino, nagrywając 17 piosenek.

Płyta „Po tamtej stronie gór" jest pokazaniem wędrówki człowieka, czasem samotnego, a czasem wędrującego z kimś, stąpającego po kamienistej życiowej drodze w dążeniu do krainy wiecznego spokoju i radości, pośród tego co najbardziej kochał za życia. Tematycznie jest to taki powrót do korzeni zespołu, ponieważ jest tam sporo tekstów inspirowanych górami.

Autor: RJG

Jakie skarby kryje Stara Biblioteka na Jasnej Górze?

Jakie skarby kryje Stara Biblioteka na Jasnej Górze?

Sobota, 04.05.2024

W cyklu „Goście z wydawnictwa”, radiowym magazynie kulturalnym, w tym tygodniu na antenie Radia Jasna Góra proponujemy odcinek specjalny.

Autorka cyklu Agata Nalichowska zaprasza do odwiedzenia jednego z najciekawszych miejsc na Jasnej Górze – Starej Biblioteki Jasnogórskiej. Gościem audycji jest Przemysław Jaskurzyński z Jasnogórskiego Centrum Informacji.

Autor: DR

Trzeba stać w obronie naszej chrześcijańskiej tożsamości

Trzeba stać w obronie naszej chrześcijańskiej tożsamości

Piątek, 03.05.2024

Trzeba stać w obronie naszej chrześcijańskiej tożsamości, suwerenności naszego sumienia, naszego myślenia oraz wolności w wyznawaniu wiary, w obronie wartości płynących z Ewangelii i naszej chrześcijańskiej tradycji – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w homilii Mszy św. sprawowanej na Jasnogórskim Szczycie, 3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski.

Autor: o.AG

Rada Stała KEP o bieżących sprawach Kościoła w Polsce

Rada Stała KEP o bieżących sprawach Kościoła w Polsce

Piątek, 03.05.2024

Lekcje religii w szkołach, aktualny stan przygotowań do wdrożenia standardów ochrony małoletnich przed przemocą w placówkach kościelnych, ochrona życia ludzkiego oraz eskalacja działań wojennych za wschodnią granicą i w Ziemi Świętej były głównymi tematami spotkania Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi obradowali 2 maja, w wigilię uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, na Jasnej Górze.

Autor: o.AG