Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Płyta tygodnia - „UwielbiajMY†” - Bartek Jaskot, Witek Góral i goście


Poniedziałek, 27.03.2023

Płyta tygodnia - „UwielbiajMY†” - Bartek Jaskot, Witek Góral i goście
„UwielbiajMY†” - Bartek Jaskot, Witek Góral i goście - to nowy album na rynku muzycznym. Został wydany w 2023 roku. Krążek składa się z 11 utworów o charakterze religijnym, w których artyści poruszają temat wielkopostny. Wszystkie utwory razem mogą stworzyć nastrojowy koncert pieśni wielkopostnych.

Jak twierdzą muzycy, jest to dobra propozycja nie tylko na Wielki Post. W tych niespokojnych czasach, płyta pozwala zatrzymać się na chwilę przy pięknych pieśniach wielkopostnych, zarówno tradycyjnych, jak i tych autorstwa zaproszonych gości. Wśród pieśni usłyszeć można te najbardziej znane, śpiewane w czasie Wielkiego Postu w naszych kościołach, m.in.: „Krzyżu Chrystusa”, „Stała Matka Boleściwa”, „Wisi na krzyżu”, „Ludu mój ludu”.

Bartek Jaskot to znany piosenkarz w świecie muzyki chrześcijańskiej, ewangelizator przez muzykę. Utwory zaaranżował wspólnie z gitarzystą Witkiem Góralem. Obaj muzycy pochodzą z Mielca, tam grają na co dzień, ale występują w całym kraju na koncertach ewangelizacyjnych.

Bartek Jaskot odznacza się fantastycznym, ciepłym głosem, którym potrafił zauroczyć publiczność. W swej twórczości odwołuje się do Boga i Pisma Świętego, tworząc tym samym niezwykłą, ciekawą i „przyjemną dla ucha” mieszankę jazzowo-swingującą w połączeniu z tekstami pięknymi, uduchowionymi i osadzonymi na kanwie silnych i uniwersalnych prawd i wartości: Boga, wiary, miłości, wzajemnego zrozumienia.

Muzyk w swojej drodze artystycznej kieruje się własną zasadą: „Wierzę i walczę, by być sobą. Chcę śpiewać o tym, co przeżyłem, przeżywam, czym żyję…”.

Utwory na płycie:

1. Droga (Witek Góral)
2. Króla wznoszą się znamiona (Vexilla Regis prodeunt, Wenancjusz Fortunatus VI w. Piotr Mańkowski, Alojzy Odrobina)
3. Bóg umierał (Tadeusz Pabjan)
4. Ludu mój ludu (Popule meus XIX w. Teofil Klonowski, Michał Mioduszewski)
5. Wisi na krzyżu (XVII w. Michał Mioduszewski)
6. Krzyżu Chrystusa (Irena Pfeiffer)
7. Stała Matka Boleściwa (Stabat Mater XIII w. Andrzej Bujnowski)
8. Dobranoc Głowo Święta (Jan Siedlecki)
9. Jak dobrze jest dziękować (Psalm 92)
10. Jak łania (Psalm 42)
11. O Pani ufność nasza (Jacek Gałuszka)

Bartek Jaskot - śpiew i słowo
Witek Góral - gitary, aranżacje, produkcja
Jasiek Gąsawski - flugelhorn, trąbka
Krzysztof Mysona - kontrabas
Tomasz Bielecki - instrumenty perkusyjne
Łukasz Sobczyk - perkusja
Michał Witek - realizacja nagrania, mix, mastering
Michał Trzpis - grafika

Autor: PG / DR

Zobacz również

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

Poniedziałek, 05.06.2023

Muzyka towarzyszyła mi od dzieciństwa, moi rodzice poznali się dzięki muzyce i byłem wychowywany w atmosferze przesiąkniętej muzyką dobrego, polskiego rocka. Jako młody człowiek chodziłem do szkoły muzycznej, grałem na fortepianie i oprócz tego na gitarze.

Autor: PG

Różaniec jak lina asekuracyjna

Różaniec jak lina asekuracyjna

Sobota, 03.06.2023

Różaniec? Jest dla mnie drogą, która prowadzi mnie przez życie.... jest drogowskazem... jest przytuleniem się do Boga i Matki Bożej... - takie świadectwa składali dziś na naszej antenie uczestnicy 10-tysięcznej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę.

Rozmowy z pielgrzymami wybrzmią jeszcze dziś na antenie Radia Jasna Góra w wieczornej „Panoramie reporterskiego dnia” o 22:00. Zapraszamy też do posłuchania naszej cyklicznej audycji „Różaniec z Domu Matki” w każdą sobotę o 10:10, także na naszej stronie internetowej i w podcastach.

Autor: DR

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

Piątek, 02.06.2023

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! To wezwanie kieruje do chrześcijan św. Paweł, a my chcemy uczynić je myślą przewodnią V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców. Zapraszam Was 18 czerwca 2023 r. na Jasną Górę do wspólnej obecności wraz z Maryją przed Panem.

Autor: o.AG

Niedziela u Mamy

Niedziela u Mamy

Piątek, 02.06.2023

Zapraszamy 4 czerwca br. na Jasną Górę na wyjątkowe spotkanie adresowane do wszystkich czytelników prasy katolickiej dla dzieci.

Autor: o.AG

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

Piątek, 02.06.2023

3 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Będzie to już XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Radio Jasna Góra objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Autor: RJG

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Piątek, 02.06.2023

33. Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych odbędą się na Jasnej Górze w dniach 3-4 czerwca. O tym wydarzeniu mówimy dziś w „Panoramie reporterskiego dnia” – emisja od 14:15 i 22:00.

Autor: DR