Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Płyta tygodnia - „UwielbiajMY†” - Bartek Jaskot, Witek Góral i goście


Poniedziałek, 27.03.2023

Płyta tygodnia - „UwielbiajMY†” - Bartek Jaskot, Witek Góral i goście
„UwielbiajMY†” - Bartek Jaskot, Witek Góral i goście - to nowy album na rynku muzycznym. Został wydany w 2023 roku. Krążek składa się z 11 utworów o charakterze religijnym, w których artyści poruszają temat wielkopostny. Wszystkie utwory razem mogą stworzyć nastrojowy koncert pieśni wielkopostnych.

Jak twierdzą muzycy, jest to dobra propozycja nie tylko na Wielki Post. W tych niespokojnych czasach, płyta pozwala zatrzymać się na chwilę przy pięknych pieśniach wielkopostnych, zarówno tradycyjnych, jak i tych autorstwa zaproszonych gości. Wśród pieśni usłyszeć można te najbardziej znane, śpiewane w czasie Wielkiego Postu w naszych kościołach, m.in.: „Krzyżu Chrystusa”, „Stała Matka Boleściwa”, „Wisi na krzyżu”, „Ludu mój ludu”.

Bartek Jaskot to znany piosenkarz w świecie muzyki chrześcijańskiej, ewangelizator przez muzykę. Utwory zaaranżował wspólnie z gitarzystą Witkiem Góralem. Obaj muzycy pochodzą z Mielca, tam grają na co dzień, ale występują w całym kraju na koncertach ewangelizacyjnych.

Bartek Jaskot odznacza się fantastycznym, ciepłym głosem, którym potrafił zauroczyć publiczność. W swej twórczości odwołuje się do Boga i Pisma Świętego, tworząc tym samym niezwykłą, ciekawą i „przyjemną dla ucha” mieszankę jazzowo-swingującą w połączeniu z tekstami pięknymi, uduchowionymi i osadzonymi na kanwie silnych i uniwersalnych prawd i wartości: Boga, wiary, miłości, wzajemnego zrozumienia.

Muzyk w swojej drodze artystycznej kieruje się własną zasadą: „Wierzę i walczę, by być sobą. Chcę śpiewać o tym, co przeżyłem, przeżywam, czym żyję…”.

Utwory na płycie:

1. Droga (Witek Góral)
2. Króla wznoszą się znamiona (Vexilla Regis prodeunt, Wenancjusz Fortunatus VI w. Piotr Mańkowski, Alojzy Odrobina)
3. Bóg umierał (Tadeusz Pabjan)
4. Ludu mój ludu (Popule meus XIX w. Teofil Klonowski, Michał Mioduszewski)
5. Wisi na krzyżu (XVII w. Michał Mioduszewski)
6. Krzyżu Chrystusa (Irena Pfeiffer)
7. Stała Matka Boleściwa (Stabat Mater XIII w. Andrzej Bujnowski)
8. Dobranoc Głowo Święta (Jan Siedlecki)
9. Jak dobrze jest dziękować (Psalm 92)
10. Jak łania (Psalm 42)
11. O Pani ufność nasza (Jacek Gałuszka)

Bartek Jaskot - śpiew i słowo
Witek Góral - gitary, aranżacje, produkcja
Jasiek Gąsawski - flugelhorn, trąbka
Krzysztof Mysona - kontrabas
Tomasz Bielecki - instrumenty perkusyjne
Łukasz Sobczyk - perkusja
Michał Witek - realizacja nagrania, mix, mastering
Michał Trzpis - grafika

Autor: PG / DR

Zobacz również

Masz wiadomość – jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich w Zakonie Paulinów

Masz wiadomość – jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich w Zakonie Paulinów

Wtorek, 18.06.2024

Australia, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Stany Zjednoczone i Polska – w tych krajach posługuje jedenastu paulinów świętujących 18 czerwca jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich. Wśród nich są m.in. o. Arnold Chrapkowski, przełożony generalny Zakonu i o. Marian Waligóra, dyrektor Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

Autor: AN/BPJG

Promujemy dobro – patronat medialny Radia Jasna Góra

Promujemy dobro – patronat medialny Radia Jasna Góra

Poniedziałek, 17.06.2024

Podoba Ci się nasze logo? Chcesz je zobaczyć na plakacie swojego wydarzenia? Poproś o patronat. Radio Jasna Góra wspiera medialnie różnorodne inicjatywy związane z częstochowskim Sanktuarium, wpisujące się w misję Kościoła i promujące dobre wartości.

Autor: AN

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” - Pielgrzymka Akcji Katolickiej

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” - Pielgrzymka Akcji Katolickiej

Piątek, 14.06.2024

28. Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej trwa na Jasnej Górze w dniach 14-15 czerwca. Temu właśnie spotkaniu użyczamy sobotni czas antenowy. O godz. 12:00 z jasnogórskiego Szczytu będziemy transmitować centralny punkt pielgrzymki, czyli uroczystą Eucharystię, której przewodniczyć ma bp Ignacy Dec, biskup senior diecezji świdnickiej.

Wcześniej, bo tuż po godz. 9:00, zapraszamy do wysłuchania „Rozmowy dnia” – gościem o. Andrzeja Grada, dyrektora Radia Jasna Góra, będzie Andrzej Kamiński, nowy prezes Akcji Katolickiej w Polsce. Został nim mianowany 13 marca tego roku decyzją Konferencji Episkopatu Polski na 4-letnią kadencję.

Autor: DR

Nowo wyświęceni kapłani pielgrzymują na Jasną Górę

Nowo wyświęceni kapłani pielgrzymują na Jasną Górę

Czwartek, 13.06.2024

Trwa pielgrzymowanie tegorocznych neoprezbiterów, czyli nowo wyświęconych kapłanów, na Jasną Górę. To już tradycja, że od połowy maja przez cały niemal czerwiec młodzi księża z diecezji, a także zakonów przyjeżdżają do Maryi zawierzając Jej, już na początku, swoje kapłańskie życie. Z jasnogórskimi reporterami dzielą się swoimi przeżyciami, opowiadają o powołaniu i drodze do kapłaństwa, o ludziach, którzy im na tych ścieżkach towarzyszyli, opowiadają też o miejscu, jakie Maryja zajmuje w ich życiu.

W wieczornej i nocnej Panoramie reporterskiego dnia wybrzmią dziś rozmowy z młodymi kapłanami z arch. łódzkiej i diec. płockiej, natomiast na naszym radiowym Sound Cloud można odnaleźć więcej zapisów rozmów z tegorocznymi neoprezbiterami.

Autor: DR

Dziękowali za 25 lat kapłaństwa

Dziękowali za 25 lat kapłaństwa

Środa, 12.06.2024

Na antenie Radia Jasna Góra towarzyszyliśmy ojcom paulinom, świętującym dziś 25-lecie kapłaństwa. Transmitowaliśmy jubileuszową, dziękczynną Mszę św. z Kaplicy Matki Bożej, a rozmowy z jubilatami wybrzmiały w rozmowie dnia i w bloku rozmów reporterskich.

Wśród paulinów, srebrnych jubilatów jest o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry - o swoim kapłaństwie opowiedział w rozmowie z Mirosławą Szymusik z Biura Prasowego Jasna Góra News.

Autor: DR

Ona czeka na świadectwo wiary - trwa peregrynacja Obrazu Nawiedzenia

Ona czeka na świadectwo wiary - trwa peregrynacja Obrazu Nawiedzenia

Wtorek, 11.06.2024

Trwa 67. dzień nawiedzenia Matki Bożej w arch. częstochowskiej w znaku Jasnogórskiej Ikony. W tym kontekście gościem Radia Jasna Góra była Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska i pomysłodawczyni peregrynacji kopii Cudownego Obrazu po świecie „Od Oceanu do Oceanu”.

„Mnie niesłychanie cieszy, że Ona teraz wróciła do macierzy, czyli wróciła do Częstochowy, jeździ po archidiecezji” – mówiła Ewa Kowalewska. Opowiedziała też o idei i przebiegu peregrynacji przez świat „Od oceanu do oceanu”.

Autor: DR