Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Świętujemy kolejne urodziny!


Sobota, 25.03.2023

Świętujemy kolejne urodziny!
Radio Jasna Góra obchodzi dziś 28. urodziny! Po raz pierwszy sygnał z Jasnej Góry został wyemitowany 25 marca 1995 roku, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

O naszej rocznicy mówimy dziś przez cały dzień, a zaczęliśmy już w „Porannym espresso”, w czasie którego o misji rozgłośni opowiadał o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra. W rozmowie z Dariuszem Ciszewskim podkreślał, że medium, jakim jest radio, posługuje się przede wszystkim słowem, poprzez które przekazujemy nie tylko treści, które kryją się pod dźwiękami, ale także emocje czy odczucia. „Przez Radio pomagamy ludziom zbliżać się do Boga, przez Maryję” - podkreślał o. Andrzej Grad:Przy okazji kolejnej rocznicy dyrektor Radia dziękował także Państwu - naszym słuchaczom. „Gdyby Was nie było, sens istnienia radia byłby znikomy. Bardzo Wam dziękujemy, że jesteście; za wasze wsparcie, dobre słowo, życzliwość, za wasze komentarze, uwagi, za te chwile, kiedy spotykamy się na radiowej recepcji - to wszystko dodaje nam takiej odwagi i siły do działania” - mówił o. Andrzej Grad.

Zachęcamy do zajrzenia na Facebook Radia Jasna Góra, gdzie o. Andrzej Grad przygotował dla Państwa niespodziankę:Natomiast w popołudniowym programie, o godz. 15.30 usłyszą Państwo bardzo ciekawą rozmowę z o. Bogdanem Waliczkiem, obecnie proboszczem paulińskiej parafii w Biechowie, a w latach 1997-98 paulinem posługującym w Radiu Jasna Góra.
Radio Jasna Góra jest rozgłośnią sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Nadajemy z Duchowej Stolicy, z Serca Polski – z Jasnej Góry. Nasz głos w tradycyjny sposób poprzez fale krótkie na 100,6 FM dociera do słuchaczy w promieniu około 100 km od Jasnej Góry, ale dzięki internetowi, telewizji kablowej i sygnałowi satelitarnemu nadajemy na cały świat.

A co nadajemy? Znaczną część czasu antenowego poświęcamy modlitwie, tej transmitowanej z Kaplicy Matki Bożej, z Bazyliki, z jasnogórskiego Szczytu i z wielu innych miejsc, w których gromadzą się pielgrzymi różnych stanów i grup, a także tej prowadzonej z radiowego studia z udziałem słuchaczy. W Radiu Jasna Góra można także usłyszeć autorskie audycje o tematyce ewangelizacyjnej, kulturalnej, patriotycznej, ale również głos Pielgrzymów przybywających do Matki Bożej, którzy dzielą się doświadczeniem wiary.

Przy okazji rocznicy, polecamy artykuł z okazji 25-lecia Radia Jasna Góra na stronie jasnagora.com.

*
A oto niektóre życzenia i pozdrowienia, które otrzymaliśmy od Państwa - serdecznie za nie dziękujemy!

Piękny jubileusz. Gratuluję i cieszę się że mogę być z moim kochanym Radiem Jasna Góra. Dziękuję za wsparcie, za Słowo, modlitwę, piosenki i pieśni i za to że Jesteście. Kocham Was.
Dorota

Niech Maryja darzy wszelakimi łaskami. Serdeczności dla całej Załogi Radia Jasna Góra.
Bogdan

Błogosławieństwa Bożego na dalsze latka. Dziękuję, że Jesteście. Pamiętam w modlitwie. Pozdrawiamy całą rodzinką.
Bożena

Dziękujemy, że jesteście z nami i gratulujemy!!!!Szczęść Wam Boże !
Anna

Gratulacje z okazji pięknego jubileuszu
Janusz

Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Jasnogórskiej na kolejne lata dla całego zespołu Radia Jasna Góra
Elżbieta

Gratulacje Najlepsze życzenia płyną także z Kalisza od Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej Dziękujemy za owocną współpracę

Pozdrawiam jubileuszowo, kochani. DOBRZE ŻE JESTEŚCIE. NIECH MATKA NAJŚWIĘTSZA WAS PROWADZI. DZIĘKUJĘ ZA TO DZIEŁO.
Anna

Błogosławieństwo Bożego na dalsze lata, dziękujemy że jesteście z nami już tyle lat
Mariola

Bóg zapłać za wspaniałe radio, niech Maryja prowadzi to wspaniałe dzieło ewangelizacji.
Szczepan

Gratulacje z powodu pięknego jubileuszu!
Jola Sieradzka

Szczęść Boże, ten głos niesie się tak bardzo daleko tam gdzie go potrzeba. Po prostu duże Bóg zapłać wszystkim pracującym tam osobom
Anna

Kochani... dziękujemy za codzienne Słowo Boże, które falami eteru dociera do nas z Serca Polski. Przybliżacie nas do naszej Ojczyzny .
Otrzymujemy od Was piękne, mądre i ubogacające duchowo audycje, a krótkie rozważania Ojców Paulinów i redaktorów są jak kompendium rekolekcji. Dzięki Wam ludzkie serca stają się lepsze .
Życzymy Wam by Matka Boska Jasnogórska upraszała wiele łask Bożych dla wszystkich posługujących i pracujących w R.J.G oraz Waszych rodzin .
Dobrze, że jesteście.
Aleksandra

Szczęść Boże:)
Dziękując dziś Dobremu Bogu za kolejną w naszym życiu Uroczystość Zwiastowania Pańskiego -
Dziękujemy za rozgłośnię radiową na 100,6 FM, nasze kochane Radio Jasna Góra, które dzisiaj obchodzi 28 rocznicę istnienia i nadawania z Jasnogórskiego Wzgórza.
Zapewniamy o naszej wspólnotowej modlitwie za #RadioJasnaGóra i pozdrawiamy jubileuszowo
Jasnogórska KANA

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Kochani słucham Was już od 20 lat,od 2003 roku. Bardzo cenię sobie Wasz profesjonalizm, i ciekawe audycje. Bardzo lubię się z Wami modlić, z Wami i za WAS. Życzę jeszcze wielu, wielu lat na antenie. Trzymam kciuki na różańcu.
Anetta

Dziękuję Bogu za Waszą posługę Słowu Bożemu i Wam wszystkim pracującym w Radiu Jasna Góra za Wasz trud zbliżania ludzi do Boga, niech będzie on owocny i błogosławiony. Z darem modlitwy i gorącymi pozdrowieniami.
S. Joanna

Autor: oprac. DR

Zobacz również

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

Poniedziałek, 05.06.2023

Muzyka towarzyszyła mi od dzieciństwa, moi rodzice poznali się dzięki muzyce i byłem wychowywany w atmosferze przesiąkniętej muzyką dobrego, polskiego rocka. Jako młody człowiek chodziłem do szkoły muzycznej, grałem na fortepianie i oprócz tego na gitarze.

Autor: PG

Różaniec jak lina asekuracyjna

Różaniec jak lina asekuracyjna

Sobota, 03.06.2023

Różaniec? Jest dla mnie drogą, która prowadzi mnie przez życie.... jest drogowskazem... jest przytuleniem się do Boga i Matki Bożej... - takie świadectwa składali dziś na naszej antenie uczestnicy 10-tysięcznej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę.

Rozmowy z pielgrzymami wybrzmią jeszcze dziś na antenie Radia Jasna Góra w wieczornej „Panoramie reporterskiego dnia” o 22:00. Zapraszamy też do posłuchania naszej cyklicznej audycji „Różaniec z Domu Matki” w każdą sobotę o 10:10, także na naszej stronie internetowej i w podcastach.

Autor: DR

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

Piątek, 02.06.2023

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! To wezwanie kieruje do chrześcijan św. Paweł, a my chcemy uczynić je myślą przewodnią V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców. Zapraszam Was 18 czerwca 2023 r. na Jasną Górę do wspólnej obecności wraz z Maryją przed Panem.

Autor: o.AG

Niedziela u Mamy

Niedziela u Mamy

Piątek, 02.06.2023

Zapraszamy 4 czerwca br. na Jasną Górę na wyjątkowe spotkanie adresowane do wszystkich czytelników prasy katolickiej dla dzieci.

Autor: o.AG

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

Piątek, 02.06.2023

3 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Będzie to już XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Radio Jasna Góra objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Autor: RJG

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Piątek, 02.06.2023

33. Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych odbędą się na Jasnej Górze w dniach 3-4 czerwca. O tym wydarzeniu mówimy dziś w „Panoramie reporterskiego dnia” – emisja od 14:15 i 22:00.

Autor: DR