Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Paulińskie „Pawełki” na antenie Radia


Piątek, 07.01.2022

Paulińskie „Pawełki” na antenie Radia
Zapraszamy na „Pawełki” - dziś rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością ku czci św. Pawła I Pustelnika. Do udziału w nabożeństwie, ale także do słuchania transmisji i specjalnych audycji, zachęca na naszym radiowym Facebooku o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra: „Serdecznie Was zapraszamy do tego wspólnego świętowania i przeżywania tego niezwykłego czasu”.

Codziennie o godz. 18.00 na antenie transmitować będziemy nabożeństwo Pawełkowe z Kaplicy św. Pawła przy jasnogórskiej bazylice. Ponadto, każdego dnia o godz. 8.05 modlimy się Litanią do św. Pawła I Pustelnika. Z racji „Pawełek” przygotowujemy też dla Państwa świadectwa ojców paulinów o ich powołaniu i osobistym przeżywaniu zakonnego życia w paulińskim charyzmacie - paulińskie świadectwa wybrzmiewać będą codziennie o godz. 14.30, na rozpoczęcie „Panoramy reporterskiego dnia” (powtórka o godz. 22.00).

„Pasmo studia otwartego” w pierwszym dniu Nowenny poświęciliśmy w całości tegorocznym uroczystościom ku czci św. Pawła I Pustelnika, patriarchy Zakonu Paulinów. Gośćmi Agaty Nalichowskiej byli: o. Waldemar Pastusiak, kustosz Jasnej Góry oraz o. Jakub Szymczycha, posługujący w naszej rozgłośni. „Staramy się w tym wyjątkowym czasie sięgać do naszych paulińskich korzeni” – mówił o. Waldemar Pastusiak.

Z o. Jakubem staraliśmy się zinterpretować nowennę do św. Pawła I Pustelnika w kontekście życia Patriarchy paulinów, i w odniesieniu do realiów XXI wieku. „Św. Paweł to wzór życia dla nas - życia na wyłączność Bogu, w pokorze, w cichości i w czystości” - mówił o. Jakub.

/rozmowy do odsłuchania już wkrótce w „Paśmie studia otwartego” na naszej stronie internetowej/

„Prosimy Was też bardzo serdecznie o modlitwę za nasz pauliński Zakon, za wszystkich ojców i braci posługujących na Jasnej Górze, ale także w innych klasztorach w kraju i poza jego granicami” – zachęca o. Andrzej Grad w pierwszym dniu Nowenny ku czci św. Pawła I Pustelnika, Patriarchy paulinów.Autor: DR

Zobacz również

Paulińskie parafie Wielgomłyny i Wieruszów idą na pielgrzymkę!

Paulińskie parafie Wielgomłyny i Wieruszów idą na pielgrzymkę!

Piątek, 19.08.2022

Już wkrótce na Jasną Górę wyruszają dwie piesze pielgrzymki związane z paulinami – z Wielgomłyn i z Wieruszowa. Obie grupy będą wędrować pod przewodnictwem paulinów, a dotrą na Jasną Górę na odpust Matki Bożej Jasnogórskiej. I właśnie o tych pielgrzymkach, ale także o paulińskiej posłudze i szczególnych miejscach, gdzie przyszło im ją pełnić – dzisiejszy „Wakacyjny temat dnia” przygotował o. Andrzej Grad.

Autor: DR

Zostań Rycerzem Niepokalanej!

Zostań Rycerzem Niepokalanej!

Czwartek, 18.08.2022

Choć na co dzień nie noszą kolczugi i hełmu, to w każdej chwili postępują według rycerskiego kodeksu honorowego. Ich misją jest „zdobycie całego świata dla Chrystusa przez Niepokalaną”. Gośćmi Radia Jasna Góra były dziś damy i rycerze „od świętego Maksymiliana”, którzy do najmłodszych słuchaczy skierowali zaproszenie do uczestnictwa w VI Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci w Niepokalanowie.

Autor: AN

Płyta tygodnia - Omen - o3

Płyta tygodnia - Omen - o3

Środa, 17.08.2022

W twórczości grupy pojawiają się utwory, inspirowane chrześcijaństwem, chociaż muzycy nie identyfikują się jako twórcy tego nurtu muzycznego.

Autor: PG

Nigdy więcej wojny!

Nigdy więcej wojny!

Wtorek, 16.08.2022

Wojna to piekło. Informacje z frontu nie mogą stać się jednym z wielu "powiadomień" na naszych smartfonach. O sytuacji na Ukrainie i o wielkim długu wdzięczności zaciągniętym u Polaków w rozmowie z Jolantą Kobojek opowiadał biskup Radosław Zmitrowicz OMI.

Autor: AN

Listy do Maryi? Doręczono!

Listy do Maryi? Doręczono!

Niedziela, 14.08.2022

Intencje duchowych pielgrzymów 311. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej dotarły bezpiecznie na Jasną Górę w plecaku paulina o. Jakuba Szymczychy. Przewodnik grupy „15. Srebrnej” zapewnił, że każdy „list do Matki Bożej” został omodlony przez pątników w czasie 9-dniowej wędrówki z Warszawy do częstochowskiego Sanktuarium.

Autor: AN/DR

Radio Jasna Góra w programie „Między Ziemią a Niebem”

Radio Jasna Góra w programie „Między Ziemią a Niebem”

Niedziela, 14.08.2022

Popularny program telewizyjny „Między Ziemią a Niebem” nadawany był dziś z Jasnej Góry. O Sanktuarium i pieszym pielgrzymowaniu opowiadali przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski i rzecznik prasowy o. Michał Bortnik. Była także chwila na prezentację Radia Jasna Góra - o specyfice posługi rozgłośni sanktuaryjnej opowiadała nasza dziennikarka Agata Nalichowska.

Autor: DR