Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Pielgrzymka Górników - inna niż wszystkie


Niedziela, 22.11.2020

Pielgrzymka Górników - inna niż wszystkie
Z udziałem dwóch poczt sztandarowych, przedstawicieli NSZZ Solidarność, różnych sektorów górnictwa i ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w sanktuarium odbyła się dziś Pielgrzymka Górników.

W tym roku z powodu epidemii koronawirusa spotkanie ograniczono do celebracji Mszy św., w Kaplicy Matki Bożej i Aktu zawierzenia. Zrezygnowano z nabożeństwa Drogi Krzyżowej i tradycyjnej procesji z kościoła pod wezwaniem św. Barbary w Częstochowie na Jasną Górę.

W czasie modlitwy proszono o pomyślność i bezpieczeństwo w pracy. Pamiętano również o tych, którzy odeszli na „wieczną szychtę”.

Przy okazji jasnogórskiego spotkania Jarosław Grzesik, podziękował też górnikom za to, że w dobie pandemii wielu ozdrowieńców decydując się oddać osocze, pomogło wrócić do zdrowia najbardziej potrzebującym:

Na zakończenie Mszy św., dziękując Bogu za 30-tą Pielgrzymkę Górników i 40-lecie powstania NSZZ Solidarność odśpiewano uroczyste „Te Deum”.


Autor: mb

Zobacz również

Modlitwa to potężna broń duchowa

Modlitwa to potężna broń duchowa

Piątek, 27.11.2020

Jak w każdy piątkowy wieczór, tak i dziś, na Jasnej Górze wybrzmi modlitwa za wszystkich członków 'Armii św. Michała Archanioła'. Mszy Świętej o godzinie 19.30 w Kaplicy Matki Bożej przewodniczyć będzie o. Dariusz Nowicki.

Autor: AN

Bł. Euzebiusz – świadek Adwentu

Bł. Euzebiusz – świadek Adwentu

Piątek, 27.11.2020

Nie wiesz jak przeżyć tegoroczny Adwent? W jaki sposób przygotować się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia? Ojcowie i bracia Paulini z Jasnej Góry mają na to odpowiedź - wraz z bł. Euzebiuszem z Ostrzyhomia wyjdź na pustynię i zacznij prostować ścieżki swojego życia.

Autor: AN

Oddany Apostoł Maryi

Oddany Apostoł Maryi

Czwartek, 26.11.2020

Na Jasnej Górze trwa codzienna listopadowa modlitwa za wszystkich wiernych zmarłych. Dziś paulini wspominają i modlą się m.in. za swojego współbrata...

Autor: BZ

Pierwsze kroki w posłudze biskupiej

Pierwsze kroki w posłudze biskupiej

Czwartek, 26.11.2020

"(…) Matko Najświętsza, zachowaj to, co nieskażone, to, co piękne, zachowaj moją pierwotną miłość biskupią" mówił na Jasnej Górze bp Stanisław Nowak...

Autor: BZ

Ruszamy z wieczernikowym konkursem!

Ruszamy z wieczernikowym konkursem!

Środa, 25.11.2020

XIII Konkursu na Wieczernikową Choinkę przemieni się w tym roku w konkurs na wieczernikową ozdobę! Z uwagi na trwający stan epidemii i obowiązujące obostrzenia głosowanie przyjmie formę on - line i będzie dotyczyło jednej przygotowanej przez dzieci ozdoby.

Autor: ib

Z modlitwą za Ojczyznę

Z modlitwą za Ojczyznę

Środa, 25.11.2020

Na Jasnej Górze każdego dnia trwa modlitwa za Polskę i Polaków. Od 14 grudnia 1981 roku Msze św. w intencji Ojczyzny sprawowane są w Kaplicy Matki Bożej o godz. 15.30. Szczególna prośba do Matki Bożej za nasz kraj kierowana jest również podczas modlitwy Apelu Jasnogórskiego.

Autor: ib