Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo
„Święty Mikołaj – człowiek o niezłomnej wierze” - OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2023
Data
2023-10-09 - 2023-12-05
Tytuł:
„Święty Mikołaj – człowiek o niezłomnej wierze” - OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2023
Organizator:
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo
Informacje:

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2023

„Święty Mikołaj – człowiek o niezłomnej wierze”

IX edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego

dla rodzin z dziećmi oraz uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Święty Mikołaj – człowiek o niezłomnej wierze”. Konkurs skierowany jest do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz do uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych, dzieci i młodzieży z całej Polski.

Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej, której tematem jest: ,, Święty Mikołaj – człowiek o niezłomnej wierze”. Tematyka prac powinna być ściśle związana z ideą konkursu, to jest z przedstawianiem sylwetki oraz działalności Św. Mikołaja, biskupa z Myry.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Dla laureatów przewidziane są nagrody oraz dyplomy. Nagrody rozdane zostaną w trzech kategoriach wiekowych.

Szczegółowe tematy prac:

1. Przedstaw wizję artystyczną świętego Mikołaja jako człowieka umacniającego wiarę Twoją oraz Twoich koleżanek i kolegów.

2. Przedstaw wizję artystyczną świętego Mikołaja jako człowieka wierzącego w Kościół Chrystusowy i wskazującego Twoje miejsce w Kościele (Eucharystia, sakramenty, wspólnota).

3. Przedstaw wizję artystyczną św. Mikołaja, najpiękniejszego prezentu duchowego dla Kościoła Chrystusowego – który z jego czynów najbardziej przemówił do Ciebie.

4. Przedstaw wizję artystyczną św. Mikołaja umacniającego wiarę we współczesnym świecie za pomocą uczynków, które znasz z historii o tym świętym.

5. Przedstaw wizję artystyczną św. Mikołaja, który wierzył i kochał Kościół Chrystusowy - jak postać tego świętego może być inspiracją dla głoszenia miłości Chrystusa wśród koleżanek i kolegów.

Harmonogram konkursu:

·         Do 19 listopada 2023 r. - przesyłanie prac konkursowych

·         5 grudnia 2023 r. - rozstrzygnięcie konkursu,  koncert połączony z galą finałową, który odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (przy Placu Teatralnym 1) o godz. 17.00.

Zgłoszenia i pełne informację o konkursie na stronie

www: konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl

Informacje w sprawie konkursu:

swmikolaj@fsd.lublin.pl