Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo
 XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka pt.
Data
2023-10-01 - 2024-04-20
Tytuł:
XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka pt. "Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem".
Organizator:
Fundacja „Pro Arte Christiana"
Informacje:


Konkurs rozpocznie się 1 października 2023 roku, a zakończy Galą Finałową połączoną z wręczeniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej 20 kwietnia 2024 roku w Kaliszu.
Konkurs adresowany jest do uczestników od 3 do 20 lat i podzielony na trzy edycje artystyczne: plastyczną, fotograficzną i recytatorską (recytacja wierszy Włodzimierza Pietrzaka).

Celem konkursu jest inspirowanie dzieci i młodzieży z różnych środowisk do rozwijania pasji i wrażliwości artystycznej, odkrywanie młodych talentów plastycznych, fotograficznych i recytatorskich, także wśród dzieci niepełnosprawnych oraz promowanie twórczości Włodzimierza Pietrzaka. Przez 15 lat udział w konkursie wzięło udział 15 tysięcy 66 uczestników z Polski, Australii, Austrii, Belgii, Białorusi, Chin, Czech, Hiszpanii, Holandii, Grecji, Kazachstanu, Libanu, Litwy, Niemiec, Norwegii, RPA, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Wielkiej Bryt i Włoch. Od początku istnienia konkursu w gronie Honorowego Patronatu zapisała się Pierwsza Dama Rzeczypospolitej, śp. Pani Maria Kaczyńska i Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda, który objął patronatem 10 edycję konkursu, a 13 i 14 edycję konkursu objęła Pani Elżbieta Witek, Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

W jubileuszowej edycji konkursu uczestnikom zaproponowaliśmy następujące tematy prac plastycznych i fotograficznych:

- Polska, moja Ojczyzna,
- Moja rodzina,
- Sport,
- Kapliczki maryjne,
- Szczęśliwy, kto sobie Patrona, Józefa ma za Opiekuna...,
- Kosmos,
- Bóg Ojciec,
- Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

Prace plastyczne i przesłuchania recytatorskie oceni profesjonalne jury profesorów i adiunktów z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu natomiast prace fotograficzne ocenią profesorowie i adiunkci z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.