Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo
XXVIII Pielgrzymka Związku Harcerstwa Polskiego na Jasną Górę
Data
2023-05-27
Tytuł:
XXVIII Pielgrzymka Związku Harcerstwa Polskiego na Jasną Górę
Organizator:
Związek Harcerstwa Polskiego
Informacje:

Już po raz 28 odbywa się Pielgrzymka Związku Harcerstwa Polskiego na Jasną Górę - w tym roku pod hasłem "Chcę iść za Tobą". Myśl przewodnia jest zaczerpnięta ze słów bł.  ks.  phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego - patrona polskich harcerzy. W szczególny sposób będziemy wspominać jego postać, dziękując za 20 lat odkąd św. Jan Paweł II ustanowił go naszym patronem.

 

Jak co roku, na Jasnej Górze zgromadzą się harcerki i harcerze z całej Polski wraz ze  swoją kadrą instruktorską. Mając w pamięci serdeczne przyjmowanie naszej obecności przez Redakcję Radia Jasna Góra, zwracam się z gorącą prośbą o objęcie tego wydarzenia  patronatem medialnym. Pragnę nadmienić, że w Pielgrzymce ZHP weźmie udział JE  ks.  Abp.  Wacław Depo oraz Komendant Śląskiej Chorągwi ZHP, a także jest ona organizowana we współpracy z klasztorem oo. Paulinów na Jasnej Górze.

 

Harcerskie pielgrzymowanie do Matki Bożej rozpocznie się od piątkowego wieczora. Chcemy aby nasi goście mogli spędzić więcej czasu w gościnnych murach jasnogórskiego sanktuarium, a także poznać piękno naszego miasta, poprzez organizowane zajęcia harcerskie. Najważniejszym momentem naszego spotkania będzie uroczysta Msza Święta w  Bazylice Jasnogórskiej. Przewodniczyć jej będzie Abp. Wacław Depo, w sobotę 27 maja o godzinie 16:00. Zapraszamy do uczestnictwa.