Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa - DOM


Poniedziałek, 10.07.2023

Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa - DOM

Zespół Zupa Grzybowa została utworzona z inicjatywy Piotra w 2014 roku, w Ostrołęce.


Pierwszy skład zespołu tworzyli: gitarzysta i wokalista Piotr Grzyb, basista Przemysław Zera, basista Arek Kuśmierczyk, instrumenty perkusyjne Radosław Szewczyk, akordeon i fortepian Jakub Rutka oraz gitarzysta i wokalista Adam Wołosz.


Dwie pierwsze płyty "Namiętności" i "Minęło lat dwadzieścia"
Początkowo zespół wykonywał utwory wielkich bardów. W 2015 roku Piotr poznał Marię i Kazimierza Dłuskich. Współpraca zaowocowała płytą pt. "Namiętności", która ukazała się 15 lutego 2018 r. Tekst piosenki "Za rękę" napisała Maria Dłuska a pozostałych piosenek Kazimierz Dłuski, muzykę skomponował Piotr Grzyb. Znalazło się na niej 11 utworów.


W 2017 roku do zespołu dołączyła skrzypaczka Olga Kiersnowska. W 2019 roku, z powodu śmierci basisty - Arka Kuśmierczyka, zespół zmienił skład. Nowym basistą został dotychczasowy gitarzysta grupy Adam Wołosz, a jego miejsce zajął Artur Kaliszewski.


Druga płyta pt. "Minęło lat dwadzieścia" ukazała się 1 kwietnia 2020 roku. Znalazło się na niej 10 piosenek. Muzykę do nich skomponował Piotr Grzyb, a teksty napisało sześciu poetów, w tym aktor Leszek Zduń.



Zespół wydał właśnie swój trzeci krążek. Pod koniec 2022 roku płytę promował teledysk do piosenki "Podły czas", nagrany wspólnie z Larysą Tsoy. Przejmujący klip powstał po wybuchu wojny na Ukrainie. Tekst napisał Leszek Zduń.



Na krążku "Dom" znajdziemy 13 utworów z tekstami Kazimierza Dłuskiego, Piotra Grzyba oraz Leszka Zdunia i Adama Wołosza.



Zespół tworzy obecnie w składzie:


Piotr Grzyb - gitara, śpiew,
Artur Kaliszewski - gitara, śpiew,
Adam Wołosz - gitara basowa, śpiew,
Tomasz Rybacki - instrumenty perkusyjne.


Gościnnie:
Justyna Mrozek - śpiew,
Larysa Tsoy - śpiew,
Magdalena Konieczek - skrzypce,
Marek Karolski - pianino, organy,
Grzegorz Augustyniak - pianino.


[źródło: https://www.moja-ostroleka.pl]

Autor: PG

Zobacz również

Święcenia diakonatu na krakowskiej Skałce

Święcenia diakonatu na krakowskiej Skałce

Czwartek, 09.05.2024

Pięciu paulińskich braci kleryków przyjęło święcenia diakonatu na krakowskiej Skałce 8 maja, w uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Bazyliki na Skałce w Krakowie. Święceń młodym paulinom udzielił bp Łukasz Buzun, paulin, biskup pomocniczy diec. kaliskiej. Na antenie Radia Jasna Góra transmitowaliśmy tę uroczystość.

Bracia włączeni do stanu diakonów to: Kacper Borkowski, Paweł Słoniec, Dawid Cichoń, Korneliusz Wasylik i Jakub Krawiec.

Autor: DR

Papież prosi o wstawiennictwo św. Stanisława

Papież prosi o wstawiennictwo św. Stanisława

Środa, 08.05.2024

Papież liczy na modlitwę św. Stanisława w sprawie pokoju na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. Mówił o tym w słowie do Polaków na środowej audiencji ogólnej.

Autor: o.AG

'Będzie dobrze, jeśli pójdziemy z Nim' - modlitwa tegorocznych maturzystów

'Będzie dobrze, jeśli pójdziemy z Nim' - modlitwa tegorocznych maturzystów

Wtorek, 07.05.2024

Ponad 40 tys. maturzystów, licząc tylko pielgrzymki diecezjalne, dotarło na Jasną Górę w roku szkolnym 20023/24 – poinformowało Biuro Prasowe @Jasna Góra News. Ponad 260 tysięcy tegorocznych absolwentów szkół liceów, techników i szkół branżowych drugiego stopnia przystąpiło do egzaminów maturalnych.

Reporterzy Radia Jasna Góra przeprowadzili setki rozmów zarówno z młodymi, jak i opiekunami, katechetami czy biskupami – te rozmowy rozbrzmiewały w naszej radiowej „Panoramie reporterskiego dnia”. Do tych spotkań można powrócić – zamieszczamy je na naszym radiowym SoundCloud.

Autor: DR

Gość Radia Jasna Góra - bp Artur Miziński

Gość Radia Jasna Góra - bp Artur Miziński

Poniedziałek, 06.05.2024

Zebranie Rady Stałej Episkopatu Polski 2 maja stało się okazją do zaproszenia na naszą antenę bpa Artura Mizińskiego, wieloletniego sekretarza Konferencji Episkopatu Polski. Agata Nalichowska poprosiła księdza biskupa o podsumowanie 10-latniej pracy w Radzie Stałej KEP i posługi sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski od 2014.

Rozmowa wyemitowana dziś na naszej antenie stała się także okazją do refleksji, jak w tym czasie zmieniał się Kościół, a także nakreślenia, przed jakimi wyzwaniami stoi wspólnota Kościoła w Polsce w najbliższym czasie. Agata Nalichowska zapytała także, jaką rolę w tej ciągle zmieniającej się rzeczywistości ma do odegrania Sanktuarium na Jasnej Górze.

Autor: DR

Płyta tygodnia - Grzane Wino - Po tamtej stronie gór

Płyta tygodnia - Grzane Wino - Po tamtej stronie gór

Poniedziałek, 06.05.2024

Minęły 2 lata od premiery albumu Melodie nocy, która była sporym sukcesem. Można śmiało powiedzieć, że każda z płyt była inna i rzuciła nowe światło na krainę łagodności czyli nurt piosenki turystycznej. Początek roku 2024 zwiastuje kolejną premierę - nowe dźwięki, innowacyjne aranżacje i style, w których zanurzyło się Grzane Wino, nagrywając 17 piosenek.

Płyta „Po tamtej stronie gór" jest pokazaniem wędrówki człowieka, czasem samotnego, a czasem wędrującego z kimś, stąpającego po kamienistej życiowej drodze w dążeniu do krainy wiecznego spokoju i radości, pośród tego co najbardziej kochał za życia. Tematycznie jest to taki powrót do korzeni zespołu, ponieważ jest tam sporo tekstów inspirowanych górami.

Autor: RJG

Jakie skarby kryje Stara Biblioteka na Jasnej Górze?

Jakie skarby kryje Stara Biblioteka na Jasnej Górze?

Sobota, 04.05.2024

W cyklu „Goście z wydawnictwa”, radiowym magazynie kulturalnym, w tym tygodniu na antenie Radia Jasna Góra proponujemy odcinek specjalny.

Autorka cyklu Agata Nalichowska zaprasza do odwiedzenia jednego z najciekawszych miejsc na Jasnej Górze – Starej Biblioteki Jasnogórskiej. Gościem audycji jest Przemysław Jaskurzyński z Jasnogórskiego Centrum Informacji.

Autor: DR