Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Zgromadzeni, nakarmieni i powołani do krzewienia świętości


Sobota, 05.12.2020

Zgromadzeni, nakarmieni i powołani do krzewienia świętości
"Poślij mnie!" - to hasło naukowej sesji misjologicznej i czuwania modlitewnego na Jasnej Górze.
Mszą Świętą w Kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem ks. Tomasza Atłasa dyrektora krajowego Papieskich Dzieł Misyjnych rozpoczęła się organizowana przez Papieską Unię Misyjną sesja misjologiczna, którą zakończy modlitwa różańcowa po Apelu Jasnogórskim.
Z powodu obostrzeń epidemiologicznych wykłady i nabożeństwa transmitowane są przez media społecznościowe Papieskich Dzieł Misyjnych, kanał YouTube Jasnej Góry oraz TV Trwam, Radio Fiat i Radio Jasna Góra.

W homilii ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła, zwrócił uwagę na trzy filary naszego nawrócenia i świętości.
- Mimo tego, że świat chce nas nakarmić fałszywym chlebem, chlebem leku, wzgardy, ulicznego krzyku, chce nas napoić brudną wodą apostazji, mordowania niewinnych, to nasz wzrok ma być utkwiony w Mistrza - mówił ks. Będziński.

W godz. od 16.00 do 18.00 na Facebooku Papieskich Dzieł Misyjnych trwa transmisja wykładów w ramach sesji. Siostra Judyta Pudełko przedstawi temat "Eucharystia w Piśmie Świętym", ks. Zbigniew Pawłowski przybliży historię objawień Matki Bożej w rwandyjskim Kibeho, ks. Tomasz Atłas i ks. Maciej Będziński opowiedzą o swoim doświadczeniu Kościoła w Senegalu. Natomiast sekretarz krajowy Papieskiej Unii Misyjnej o. Luca Bovio omówi bieżące sprawy Dzieła.
Sesję zakończy prezentacja przyszłych misjonarzy przygotowujących się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie do wyjazdu na misje.

Aktualnie na misjach posługuje 1883 polskich misjonarzy i misjonarek, którzy przebywają w 99 krajach na 5 kontynentach.

Autor: BZ

Zobacz również

Finał XIII Konkursu na Wieczernikową Choinkę - 20.01

Finał XIII Konkursu na Wieczernikową Choinkę - 20.01

Poniedziałek, 18.01.2021

Ponad 20 tys. odsłon strony internatowej Radia Jasna Góra ze zdjęciami ozdób wykonanych przez dzieci w ramach Konkursu na Wieczernikową Choinkę. Internauci oddali ponad 4 tys. głosów. Swojego wyboru dokonała także specjalna paulińska komisja konkursowa. W tym roku konkurs przybrał inną formułę, bo zadaniem jego uczestników było przygotowanie jednej ozdoby nawiązującej do Paulińskiego Roku Jubileuszowego Zakonu Św. Pawła Pierwszego Pustelnika w

Autor: it

Jasna Góra miejsce, które łączy

Jasna Góra miejsce, które łączy

Poniedziałek, 18.01.2021

Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Obchodzony jest pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Jak podkreśla ks. Jarosław Grabowski, dyrektor Referatu Dialogu Ekumenicznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, Jasna Góra jest wyjątkowym miejscem ekumenicznym:

Autor: it

Śp. ks. Artur Godnarski to jasnogórski pielgrzym

Śp. ks. Artur Godnarski to jasnogórski pielgrzym

Poniedziałek, 18.01.2021

Zmarły dziś w wieku 51 lat, ks. Artur Godnarski kapłan diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, sekretarz Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji, był także jasnogórskim pielgrzymem. Przybywał na Jasną Górę w różnych okolicznościach, by, jak podkreślał, zawierzać Maryi dzieło ewangelizacyjne.

Autor: it

Pustelnik, rodziny i dzieci

Pustelnik, rodziny i dzieci

Niedziela, 17.01.2021

Hymny ku czci św. Pawła I Pustelnika, świąteczne kazanie, modlitwa i błogosławieństwo dla dzieci, czyli ostatnie w tym roku "Pawełki...

Autor: BZ

Święty nie

Święty nie "light"

Niedziela, 17.01.2021

Święty Paweł Pustelnik, duchowy ojciec i opiekun Zakonu Paulinów to patron na współczesne wymagające czas. O odwadze w podejmowaniu decyzji o życiu kapłańskim i zakonnym oraz o potrzebie zdobywania heroizmu wiary w rodzinie...

Autor: BZ

Paulini -  z Maryją w każdy czas i w każde miejsce

Paulini - z Maryją w każdy czas i w każde miejsce

Sobota, 16.01.2021

Od początku swego istnienia, oprócz kultu Krzyża Świętego, Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika wyróżniał się szczególnym nabożeństwem do Matki Bożej i to właśnie z szerzenia kultu maryjnego paulini są najbardziej znani. W obchodzone dziś we wszystkich wspólnotach paulińskich na świecie Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Pustelników Opiekunki i Matki Zakonu także na Jasnej Górze mnisi ponowili swoje przymierze z Matką Najświętszą.

Autor: ms