Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Radiowa lektura

Listy Matki Anna Augustyn

Listy Matki Anna Augustyn

Nota o książce


Pobożność ludowa, prosta, wręcz organiczna, bezpośrednio wyrastająca z otoczenia rodzinnego, społecznego, jest nośnikiem żywej, autentycznej wiary opartej na całkowitej zależności od łaski Boga, przyjmującej z pokorą wszystko, co daje Jego szczodra ręka. Taką wiarę miała z pewnością Anna Augustyn, matka znanego rekolekcjonisty, kierownika duchowego, Józefa Augustyna. Promieniowała świętością i najlepszym przykładem.

Po pierwszej lekturze Listów Matki na forum rodzinnym zaskoczeniem nie była głęboka i szczera pobożność Autorki i jej miłość do dzieci, gdyż tę znaliśmy z osobistego doświadczenia, ale głęboki i precyzyjny opis podstawowych zasad życia duchowego i moralnego, bogactwo języka oraz radykalizm ewangeliczny. Pozostawione w listach świadectwo matczynej miłości, prostoty i pokory, zaufania Panu Bogu, głębokiej modlitwy, a także jej zachęty, prośby, perswazje i napomnienia nie straciły – pomimo upływu czasu – swojego znaczenia. Józef Augustyn SJ

Oprócz samych listów w książce znalazły się teksty m.in. Aliny Petrowej-Wailewicz, Józefa Augustyna SJ, Leona Nieściora OMI, bp. Henryka Ciereszko. 

W skrócie:

Lektury prezentowane na naszej antenie: