Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Eucharystia daje życie

Eucharystia daje życie

Z okazji Roku Duszpasterskiego pod hasłem „Eucharystia Daje Życie” prezentujemy trzyletni cykl audycji, których podcasty znajdują się na www.pddm.pl

Audycja pod patronatem: Polskiej Prowincji Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza oraz Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Realizowane w Radiu Jasna Góra. Jest wirtualną kontynuacją Kursu Muzyki Liturgicznej, prowadzonego przez Zgromadzenie w latach 2009-2014.

Autor audycji: s. Aleksandra Szyborska PDDM. Współautorzy: Siostry Uczennice Boskiego Mistrza oraz współpracownicy o wykształceniu biblijnym, liturgicznym, muzykologicznym itd., wprowadzający w tajemnicę Eucharystii zgodnie ze swoim przygotowaniem. M.in. s. dr Judyta Pudełko PDDM (biblistka), s. dr Dolores Nowak (muzykolog), s. dr Iwona Kopacz (liturgistka), s. Miriam Michalak (przewodnik po Ziemi Świętej), abp Józef Górzyński (liturgista), ks. dr Adam Kubiś (biblista).

Audycje przeznaczone do emisji na niedziele (ale nie koniecznie), będą pojawiać się z kilkudniowym wyprzedzeniem. Przybliżony czas: 7 min. Każdy odcinek opatrzony jinglem z przodu i z tyłu oraz przerywnikami muzycznymi w środku.

Wykorzystane fragmenty muzyczne pochodzą z hymnarza „Wybrane Hymny na Jutrznię i Nieszpory” wydanego staraniem Zgromadzenia.

Audycja na pierwsza niedzielę (01.12.2019) ma charakter prezentacji cyklu.

 

www.pddm.pl
facebook.com/kursmuzykiliturgicznej
https://www.facebook.com/RodzinaSwietegoPawla

Metryka audycji:

Archiwalne odcinki: