Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Chwila dla liturgii

Chwila dla liturgii

Chwila dla Liturgii

Czym jest liturgia, kiedy klęczeć wstać i siedzieć. Co oznaczają poszczególne gesty i modlitwy podczas Eucharystii i inne istotne sprawy, które każdy katolik powinien wiedzieć o liturgii. O tym wszystkim w dostępny i prosty sposób mówi Patrycja Hurlak.
Audycja jest propozycją Radia Jasna Góra w pogłębieniu świadomości Eucharystii, wpisującą się w trzyletni program duszpasterski w Kościele Eucharystia daje życie.

Prowadzi:
Patrycja Hurlak - aktorka, prezenterka telewizyjna i autorka książek: autobiograficznej Nawrócona wiedźma oraz dwóch serii Zakochani są wśród nas i O ważnych Rzeczach. Jest znana z takich seriali jak Klan, Blondynka, a także z programu TVP2 Ukryte skarby. Ma na koncie fabularny debiut reżyserski, którym jest film Małgosia kontra Małgosia z 2009r. oparty na bestsellerowej książce Ewy Nowackiej o tym samym tytule.

Ciekawostką jest to, że jest licencjonowanym kierowcą rajdowym i wieloletnim sędzią z ramienia Polskiego Związku Motorowego. Ukończyła także szkołę muzyczną w klasie perkusji.

Dziś daje świadectwo wierze, do której wróciła po wielu życiowych przygodach, niekiedy bardzo trudnych. Jeździ po kraju i świecie, by opowiadać o tym, jak poznała Boga. Daje świadectwo swojego nawrócenia i miłości do Jezusa. Mówi o duchowych zagrożeniach, czystości i swojej fascynacji Eucharystią. Poza tym studiuje teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym - Collegium Joanneum w Warszawie.

 

Przygotowanie i mastering:
Marcin Nowakowski

Metryka audycji:

Archiwalne odcinki: