Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

o. Zbigniew Ptak

o. Zbigniew Ptak

o. Zbigniew Ptak

Zbigniew Ptak OSPPE – od ponad 40 lat jestem szczęśliwym paulinem. Mam trzy pasje: Eucharystię, błogosławieństwo i książki. Przed laty otrzymałem łaskę rozkochania we Mszy Świętej. Słowo Boże staram się głosić przede wszystkim na temat Eucharystii, a szczególnie na temat wewnętrznej postawy, od której zależą owoce Mszy Świętej. Prawie w każdą niedzielę głoszę gdzieś w Polsce, w różnych parafiach, słowo Boże o tym jak rozkochać się w Eucharystii. Od 2022 r. niemal co miesiąc głoszę rekolekcje na Jasnej Górze na temat uzdrawiającej mocy Mszy Świętej.
Druga pasja – błogosławienie – zrodziła się w jedynym na świecie Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw w Leśniowie k. Częstochowy. Staram się błogosławić niemal przy każdej okazji.
Prowadzę Inicjatywę Ewangelizacyjną WEJDŹMY NA SZCZYT, której charyzmatem jest m.in. wydawanie książek, głównie o Eucharystii. Prowokuję autorów do pisania, wyszukuję nowe tematy i zapomniane tytuły. Moim marzeniem jest, aby każdy doświadczał głodu Eucharystii, aż do bólu serca. W 2022 roku powierzono mi funkcję dyrektora Wydawnictwa Zakonu św. Pawła I Pustelnika „Paulinianum”.

Więcej o rekolekcjach eucharystycznych

 

Kontakt: