Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo
Chrześcijańskie Spotkania Młodych - Moszczenica 2019
Data
2019-06-19 - 2019-06-20
Tytuł:
Chrześcijańskie Spotkania Młodych - Moszczenica 2019
Organizator:
Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczenicy, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy, Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Moszczenica
Informacje:

Tegoroczna - III edycja odbędzie się pod hasłem "Idżcie i głoście".Ideą Spotkań jest promowanie wartości ogólnoludzkich i idei humanistycznych poprzez współzawodnictwo w dziedzinie sportu i kultury fizycznej oraz twórczość muzyczną (Scena Młodych) - taką, która niesie przesłanie bezpośrednio inspirowane Ewangelią i wartościami z niej płynącymi.
Niezwykle ważnym elementem będzie Msza święta o godzinie 11.00 w kościele parafialnym (ul. Cmentarna 6), z procesją Bożego Ciała, do uczestniczenia w której organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników Spotkań.
Punktem centralnym będzie wspólna modlitwa uwielbienia z homilią Metropolity Łódzkiego ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia, którą w amfiteatrze rozpocznie o godzinie 19:00 zespół Deus Meus. W trakcie nastąpi procesyjne wniesienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, którą przygotowano specjalnie na ChSM, a którą pobłogosławił Ojciec Święty Franciszek.
Chcemy w ten sposób pokazać, że Spotkania nie mają charakteru zamkniętego a hasło przyjmujemy dosłownie: wszyscy "idziemy i głosimy".
Wakacje rozpoczynamy z Chrystusem!