Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Szlakiem Paulińskich Klasztorów

W cyklu „Szlakiem paulińskich klasztorów” dziennikarze Radia Jasna Góra przemierzają Polskę, odwiedzając placówki Zakonu Paulinów i prezentując posługę zakonników w parafiach, w których posługują. Każdy klasztor staramy się przedstawiać wieloaspektowo – m.in. przybliżając jego historię, współczesne duszpasterstwo, region w którym się znajduje, a także to, co dla danej placówki jest unikatowe.

„Te audycje od początku chcieliśmy realizować w ten sposób, żeby nie tylko opowiadać o tych miejscach, sięgając do źródeł książkowych czy internetowych, ale przede wszystkim być w tych klasztorach, doświadczyć tych miejsc, w których na co dzień posługują paulini. A jest to ogromne bogactwo nie tylko związane z przekazywaniem wiary z pokolenia na pokolenie, ale często są to także piękne miejsce i ogromne dziedzictwo kulturowe” – podkreśla o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra.

Kolejne odcinki w cyklu „Szlakiem paulińskich klasztorów” pojawiają się na antenie Radia Jasna Góra premierowo we wtorki o godz. 10:15, a w powtórkach – w czwartki o 4:00 i 17:40.

Od początku kwietnia prezentujemy kolejną paulińską placówkę i parafię – tym razem we Wrocławiu. Audycje z tego cyklu, także te wcześniejsze, z innych klasztorów, które już odwiedzili dziennikarze Radia Jasna Góra, mogą Państwo odnaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce „Szlakiem paulińskich klasztorów” (m.in. odwiedzone przez nas w tym sezonie miejsca: Toruń, św. Barbara w Częstochowie, Wielgomłyny, Mochów, Włodawa, Wieruszów, Biechowo i Łęczeszyce).